2 жовтня в прес-центрі облдержадміністрації відбувся круглий стіл, присвячений проблематиці ВІЛ-СНІД в області. На Черкащині існує ризик спалаху ВІЛ-інфекції, оскільки у буремні часи, за даними спостережень, кількість інфекційних захворювань значно зростає.
Епідситуація щодо захворюваності на ВІЛ-СНІД в Черкаській області залишається напруженою. З моменту реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції в області, станом на 1 жовтня офіційно зареєстровано 5771 випадок ВІЛ-інфікування, з них 2024 хворих на СНІД. Лише за 9 місяців нинішнього року в області зареєстровано 451 ВІЛ-інфіковану особу, зокрема 5 дітей зі встановленим діагнозом ВІЛ.
Про це говорили під час засідання круглого столу, який відбувся 2 жовтня в прес-центрі облдержадміністрації. У заході взяли участь голова обласної ради Валентина Коваленко, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Ситник, головний лікар КЗ "Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом" Петро Левченко, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, голова Черкаської міської благодійної організації людей, які живуть з ВІЛ "Від серця до серця" Наталія Несват.
Позитивні тенденції у боротьбі із ВІЛ-СНІДом на Черкащині спостерігаються, розповів Петро Левченко. За останні два роки в області вдвічі зменшилася смертність від цієї хвороби. Проте існує ризик спалаху ВІЛ-інфекції, оскільки у буремні часи, за даними спостережень, кількість інфекційних захворювань значно зростає.
Голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що існує необхідність прийняття обласної програми протидії ВІЛ-СНІДу. Петро Левченко зауважив, що чорновий варіант цієї програми вже виписаний, очікується лише прийняття подібної програми на всеукраїнському рівні, тоді можна буде приймати і обласну програму.
Голова БО "Від серця до серця" Наталія Несват підкреслила, що фінансова підтримка заходів по боротьбі з ВІЛ-СНІДом з боку держави і області стає дуже актуальною в контексті того, що Глобальний Фонд по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією скорочує обсяги фінансування.
Під час круглого столу говорили і про те, що ВІЛ-СНІД – не лише медична, а й соціальна проблема. В області, та й в Україні в цілому, непоодинокі випадки дискримінації та стигматизації таких хворих. А усе – через погану поінформованість суспільства щодо проблем СНІДу. Щоби виправити ситуацію, в області проведуть цикл тренінгів для ЗМІ про те, як висвітлювати актуальні питання, пов’язані з поширенням ВІЛ/СНІДу та дискримінацією ВІЛ-позитивних людей в Україні.
Під час заходу говорили про те, що необхідно виховувати в громадян відповідальне ставлення до власного здоров’я.
Учасники круглого столу домовилися про те, що при Департаменті охорони здоров’я Черкаської ОДА буде створено громадську раду з питань ВІЛ-СНІДу.
Повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із ЗМІ.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині існує ризик спалаху захворюваності на ВІЛ"