Вкрадені у держави кошти повертатиме офіцер від України при Європолі
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
Про це йшлося на зустрічі керівників підрозділів ДФС з представниками Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки.
Під час зустрічі сторони окремо обговорили питання створення посади офіцера зв’язку від України у Європолі. Цю посаду буде запроваджено в рамках Угоди про стратегічне співробітництво між Україною та Європейським поліцейським офісом.
За словами радника Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки Ігоріса Кржечковскіса, угода є лише формою, яка дозволить закріпити представника ДФС України у Європолі.
“Значно важливішою для України буде ефективна діяльність офіцера зв’язку, який стане з’єднуючою ланкою з правоохоронними органами інших країн. Її сьогодні дуже не вистачає Україні для протидії міжнародним податковим злочинам, - підкреслив Ігоріс Кржечковскіс. - Крім того, створення цієї посади зробить ефективним пошук і повернення незаконно виведених до інших держав коштів – це надзвичайно актуальне для України питання".
Володимир Хоменко висловив вдячність литовським колегам за експертну підтримку, яку сьогодні надає їх служба у питаннях формування сучасного органу фінансових розслідувань України.
«Ми високо цінуємо вашу практичну допомогу з протидії податковій злочинності, а також сприяння у налагодженні тісної взаємодії з передовими закордонними правоохоронними службами та міжнародними організаціями, у тому числі з Європолом», - заявив Володимир Хоменко.
Литовські фахівці також наголосили, що важливу роль у протидії міжнародним фінансовим злочинам, особливо з використанням офшорних компаній, відіграє ефективна співпраця правоохоронних органів, у першу чергу органу фінансових розслідувань, зі службою фінансового моніторингу в межах своєї країни.
Удосконалення такої співпраці в процесі проведення реформ в Україні дозволить значно підвищити ефективність фінансових розслідувань. Сьогодні служби фінансового моніторингу зі 140 країн світу, в тому числі - України, мають можливість оперативно обмінюватись банківською інформацією по захищених каналах зв’язку Егмонтської групи, до якої входять майже всі офшорні юрисдикції, та заморожувати рахунки підозрілих компаній. Наприклад, у Литві підрозділ фінансового моніторингу автоматично інформує податкову службу про всі фінансові операції юридичних і фізичних осіб, обсяг яких перевищує 15 тис. євро.
Добавить комментарий к новости "Вкрадені у держави кошти повертатиме офіцер від України при Європолі "