Оберігати людей від пожеж і надзвичайних ситуацій завжди було благородною справою. Тож, беручи до уваги досягнення працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадян у справі ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, захисту життя і здоров’я людей, Указом Президента України у вересні 2008 року встановлено державне свято – День рятувальника. Його відзначають щорічно, 17 вересня, у день, коли православна церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці Неопалима Купина. Цей чудотворний образ, як і рятувальники, захищає людей від пожеж та іншого лиха й допомагає їм у тяжку хвилину.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій не даремно має гасло «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Воно відображає нелегкі будні рятувальників. Попередження та ліквідація пожеж, різного роду аварій і катастроф, стихійного лиха, знешкодження боєприпасів, рятування людей на воді, під час дорожньо-транспортних пригод – ось далеко не повний перелік завдань оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – служби 101.
Організацію та координацію у сфері цивільного захисту, запобігання та організації реагування на надзвичайні ситуації в місті Рівному та Рівненському районі покладено на Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області та 3-й державний пожежно-рятувальний загін. До складу загону увійшли чотири державні пожежно-рятувальні частини – ДПРЧ-1, 2, 3, 4, три з яких дислокуються у м. Рівному та одна у смт. Клевань. Загальна чисельність Рівненського міськрайонного гарнізону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту складає – 180 чоловік, на озброєнні у них – 19 одиниць техніки . На щодобовому чергуванні перебуває понад 30 чоловік особового складу та 7 одиниць пожежно-рятувальної техніки.
З початку 2014 року підрозділами ДСНС в м. Рівне та Рівненському районі ліквідовано 198 пожеж, 142 рази надавалася допомога населенню та іншим службам, зафіксовано 20 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів Другої світової війни, з яких вивезено та знешкоджено 23 небезпечні знахідки. Під час проведених оперативно-тактичних дій було врятовано 12 наших співвітчизників, більше 40 будівель і споруд, 21 одиниця техніки та матеріальних цінностей на суму понад 3 млн. грн.
Співробітники ДСНС України приймають активну участь в наданні допомоги громадянам, ліквідації надзвичайних ситуацій, наслідків від них та наслідків бойових дій в зоні активного проведення антитерористичної операції. На звільнених від терористів територіях силами підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту проводиться значна робота по відновленню інфраструктури населених пунктів, об’єктів життєзабезпечення. Піротехніками ДСНС України здійснюється зачистка територій та об’єктів від залишених боєприпасів та вибухонебезпечних предметів. Варто зазначити, що участь в цих роботах бере особовий склад та техніка підрозділів Головного управління ДСНС України у Рівненській області.
Ключову участь співробітники ДСНС приймають в організації роботи з допомоги вимушеним переселенцям у роботі Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов‘язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Співголовою міського штабу є начальник Рівненського міськрайонного управління, яке проводить координацію та організацію необхідної взаємодії між службами міста та району. Рівненські рятувальники приймають безпосередню участь в зустрічі та розміщенні на тимчасове проживання сімей з районів проведення АТО. Із приїжджими спілкуються психологи, вивчаються умови їх проживання, спільно з обласною організацією «Товариства Червоного Хреста України» надається гуманітарна допомога, для дітей організовуються показові акції, екскурсії, концерти, відвідини зоопарку та кіно. Загалом, на даний час в Рівному вже розміщено 639 громадян та 96 в районі, що вимушені були тимчасово переселитися із зони проведення антитерористичної операції або АР Крим.
Хочеться подякувати за підтримку та розуміння керівництву місцевих органів влади та місцевого самоврядування, керівникам силових та контролюючих органів міста та району, а також керівникам підприємств, підприємцям, які допомагають вживати всі можливі заходи щодо зміцнення техногенної і пожежної безпеки в регіоні, підтримувати матеріально-технічну базу пожежно-рятувальних підрозділів, споряджати рятувальників та техніку в зону АТО. Хотів би відмітити за активну участь в цій роботі керівництво ТзОВ «Рівненський ринок», МПП «Моріон», ППФ «Укравтотехпром», ТзОВ «Овіс»», ТзОВ «Новус Україна», ПП «Ранг», ПП «Торговий центр-Д», Олександа Бабата, інших місцевих підприємців.
Можу із впевненістю заявити, що робота рівненських рятувальників завжди була і буде направлена на посилення рівня безпеки в місті та районі, оперативної готовності підрозділів аби мешканці завжди почували себе захищеними й були впевненими, що в разі надзвичайної події вони не залишаться наодинці з небезпекою.
Сьогодні висловлюємо глибоку вдячність ветеранам пожежної охорони, які присвятили своє життя справі боротьби з вогнем і сьогодні допомагають нам у розв’язанні щоденних проблем.
У цей святковий день, дорогі колеги, прийміть найкращі побажання нових сил та наснаги, міцного здоров’я і щастя, сімейного затишку і благополуччя, мужності, злагоди та нових професійних звершень в ім’я розбудови нашої держави.
Нехай на терені мужньої професії вас не залишає лицарський дух людяності і впевненості у своїх силах і завжди оберігає вас образ Пресвятої Богородиці Неопалимої Купини, яка є покровителем пожежників та рятувальників і надає допомогу всім, хто потрапив у біду.
Щастя та добра вам і вашим сім’ям.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Рівному відзначили День рятувальника"