За порушення порядку здійснення розрахункових операцій – 16, 5 тис.гривень штрафу
Опубликовано: Золотоніська ОДПІ
Понад 16 тисяч гривень штрафу має сплатити до бюджету підприємець з лівобережжя Черкащини за результатами фактичної перевірки. Про резонанс поінформував заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Євгеній Нагорний.
Він розповів, що вказаний суб’єкт господарювання здійснював у власному кафе протягом 93 робочих днів продаж товарів, використовуючи реєстратор розрахункових операцій (РРО), який друкував щоденні фіскальні звітні чеки, проте не передавав електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО (модемів), які до них приєднанні до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку. Дане порушення підприємець мотивував своїм небажанням укласти договір з еквайєром і сплачувати останньому за послуги з передачі звітної інформації, пов’язаної з використанням РРО.
Також при перевірці підприємця були встановлені й інші порушення – непроведення розрахункової операції через РРО і відповідно невидача розрахункового документа (чека); невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів у денному звіті РРО; не виконання двох щоденних фіскальних звітних чеків.
За результатами проведеної перевірки до підприємця застосовані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 16492 гривні.
Є.Нагорний нагадав, що з 1 січня 2014 року, згідно абз. другого та третього п. 7 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднанні; суб'єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням ЕККР, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.
Водночас згідно п. 9, ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі виявлення під час проведення перевірки неподання до органів доходів і зборів відповідної звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку в разі обов’язковості її подання застосовуються фінансові санкції. Фінансова санкція застосовується за кожне таке неподання.
Євгеній Нагорний закликав власників РРО бути уважними та дотримуватись вимог законодавства. Детальну інформацію щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій можна отримати, звернувшись до найближчого сервісного центру ДПІ ГУ Міндоходів в області. А з проблемних питань слід звертатись за номером спеціальної гарячої лінії головного управління Міндоходів у Черкаській області 33-91-34.
Наразі в Черкаській області 5234 персоналізованих реєстратори розрахункових операцій щоденно автоматично передають контрольно-звітну інформацію на сервер обробки інформації ДФС України.
Добавить комментарий к новости "За порушення порядку здійснення розрахункових операцій – 16, 5 тис.гривень штрафу"