Мешканці 103 черкаських багатоповерхівок, де встановлені індивідуальні теплові пункти, віднині платитимуть виключно за спожите ними тепло.
– Минулоріч через тривалі налагоджувальні роботи у щойно встановлених ІТП у житлових будинках їх мешканці платили по загальній нормі споживання тепла, незалежно від того, скільки його було використано, – пояснює заступник директора департаменту-начальник управління житлово-комунального господарства департаменту ЖКК Черкаської міської ради Алла Грохольська.
Разом з тим, оскільки відповідні налагоджувальні роботи по ІТП вже завершені і введені в експлуатацію побудинкові прилади обліку, то цього року з настанням холодів мешканці платитимуть лише за те, що спожили.
– При обладнанні будинку лічильником тепла мешканці сплачують за фактичну кількість теплової енергії, витраченої на обігрів їх помешкання та підігрів води. В будинках без приладу обліку мешканці сплачують по тарифу на опалення, який розрахований на забезпечення температури повітря в житлових приміщеннях у відповідності до діючих норм і правил, – зауважила А. Грохольська.
Індивідуальні теплові пункти дозволяють більш раціонально витрачати тепло і, відповідно, економити кошти. Оскільки у кожному будинку встановлений лічильник тепла, власник квартири платитиме саме за використане тепло. Також це обладнання дозволяє уникнути так званих "перегрівів", коли в квартирах спекотно і мешканці мусять відкривати вікна. Натомість вони зможуть самостійно виставити комфортний для них температурний режим.
Зробивши у своїх будинках чи квартирах утеплення, черкащаги менше споживатимуть тепла. А це відповідним чином позначатиметься і на показниках лічильника. Отже люди зможуть менше платити за тепло.
За її словами, при наявності ІТП у будинку батареї у квартирах можуть бути ледь теплими (приміром, вдень, а також у періоди максимальних тепловитрат гарячої води), але у приміщенні буде тепло.
Довідково: Згідно з Положенням (затвердженим рішенням виконкому Черкаської міської ради від 23.06.2009 №757) "При загальному обліку теплової енергії на централізоване опалення та гаряче водопостачання споживач оплачує за підігрів води згідно з показниками квартирних засобів обліку. При їх відповідності – за усталеною нормою споживання та кількості мешканців, зареєстрованих у квартирі. А решта спожитої теплової енергії, витраченої на опалення, розподіляється пропорційно опалювальній площі квартир".
Тобто, обліку на вводі в житловий будинок підлягає вся теплова енергія, що споживається при наданні послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У черкаських багатоповерхівках запрацювали ІТП"