Якість питної води у водогонах центрального водопостачання покращилась, але у сільських водогонах і в криницях показники проб часто свідчать про її забрудненість.
Якість питної води централізованого водопостачання покращилась. Про це свідчать результати державного санітарно-епідеміологічного нагляду, оприлюднені на координаційній нараді облдержадміністрації начальником Головного управління Держсанепідслужби в області Вірою Чиж.
– Питома вага проб, що мають відхилення від гігієнічних вимог за мікробіологічними показниками, зменшилась з 4,8 % за 5 місяців 2013 року до 0,8 % за 5 місяців 2014 року. Проте у загальному показнику маємо гіршу якість питної води в Уманському та Драбівському районах, де питома вага нестандартних проб вища середньообласних у 1,5-2,5 рази.
Показники якості води у сільських водогонах викликають серйозну стурбованість. Основними причинами їх відмінності від показників води в комунальних водогонах є незадовільний санітарно-технічний стан мереж, які майже капітально не ремонтуються через відсутність ефективного власника, спеціалізованих служб експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства, виробничого лабораторного контролю якості води.
Змінити ситуацію може передача водогонів у власність органів місцевого самоврядування, для цього навіть існує законодавча база – Закон України від 15.12.1999 № 1294-XIV "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності". Але процес йде вкрай повільно.
– На сьогодні ця робота проведена щодо 47 % сільських водогонів. Водночас, у Христинівському районі така діяльність взагалі не проводилась, у Чорнобаївському районі передано на баланс органів місцевого самоврядування лише два водогони з 33, – зазначає Віра Чіж.
Що стосується питної води у джерелах нецентралізованого водопостачання (криниць, свердловин тощо), якими користується переважна більшість сільського населення, не відповідають гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками 2,2 % проб.
Залишається актуальною і проблема забруднення криничної води нітратами. Так, за результатами проведених санепідслужбою області лабораторних досліджень впродовж 5 місяців 2014 року встановлено, що 35,6 % проб криниць Черкащини мають перевищення гранично допустимої концентрації нітратів (50 мг/дм3) у 1,5-4 рази.
Найбільш забруднена хімікатами вода у Смілі (79 % проб з відхиленнями від норми), Городищенському районі – 57 %, Смілянському районі – 55 %, Корсунь-Шевченківському районі – 53 %.
Розгляд питання покращення якості питної води вирішено винести на сесію обласної ради.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Кринична вода перенасичена нітратами"