Члени депутатської комісії, що оглядали наслідки аварії на каналізаційному колекторі, висунули суперечливі версії причин пориву.
Наслідки аварійної ситуації, що трапилась сьогодні вночі на напірному каналізаційному колекторі на розі вулиць Чигиринська та Першотравнева, сьогодні оглянули члени постійної депутатської комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища, які виїхали безпосередньо на місце пориву.
Голова зазначеної комісії Ольга Колісник з цього приводу поспілкувалась з присутніми на місці аварії директором КП "Черкасиводоканал" Сергієм Овчаренком та начальником цеху очистки промислових стічних вод ПАТ "Азот" Олександром Місюрою, які спільними зусиллями ремонтних бригад обох підприємств усували наслідки надзвичайної ситуації.
Сергій Овчаренко припускає, що до виникнення аварійної ситуації на цій ділянці колектору могли призвести не надто "надійні" з погляду міцності та тривалості експлуатації склопластикові труби.
До речі, саме на цьому відрізку їх встановили 12 років тому, замінивши методом санації попередні сталеві, які були більшого діаметру та мали товстіші стінки, витримуючи більший тиск.
Представник хімічного гіганта, на балансі якого перебуває зазначений об’єкт, Олександр Місюра категорично відхиляє цей варіант, зауважуючи, що для таких труб 12 років – взагалі не термін. Оскільки гарантія на ці склопластикові труби австрійського виробництва – усі 50 років. Тож ще зарано їм псуватись. Можливою ж причиною пориву називає так званий, "гідроудар", через який і не витримали труби. Підтвердити свої слова конкретними цифрами Олександр Григорович так і не зміг, мотивуючи тим, що через вчорашній вечірній буревій у них вийшла з ладу обчислювальна техніка, яка слідкує за перекачуванням стічних вод на цьому колекторі.
Сергій Овчаренко продемонстрував членам депутатської комісії дані з ультразвукового лічильника вимірювання стічних вод, який розташований поблизу на головній насосній каналізаційній станції КП "Черкасиводоканал" по вул. Чигиринській, звідкіля й перекачуються міські стоки на зазначений колектор.
– Ви самі бачите, що все обладнання опломбоване, працює у плановому режимі, ніяких збоїв чи перепадів тиску у перекачуванні стічних вод на колектор впродовж останньої доби не зафіксовано. Відзначу, що всі дані з лічильника автоматично архівуються і заносяться у комп’ютер. Тож можна з максимальною точністю простежити за роботою насосів та обсягом перекачування стоків у будь-який момент доби, – зауважив Сергій Овчаренко.
Разом з тим на прикладі вказаної аварійної ситуації на колекторі члени депутатської комісії обговорили питання реконструкції та модернізації каналізаційного обладнання КП "Черкасиводоканал", аби у майбутньому уникнути подібних прикрих випадків. Зокрема, приводом дискусії стало питання щодо участі КП "Черкасиводоканал" у проекті "Розвиток міської інфраструктури – 2" .
Нагадаємо, що це – спільний проект України з Міжнародним Банком реконструкції та розвитку, ініційований Урядом нашої держави для поліпшення якості і надійності надання послуг з водопостачання та водовідведення.
У рамках його реалізації, зокрема, пропонується впровадження у нашому місті реконструкції мереж водовідведення, автоматизованої системи управління та будівництво очисних споруд промивних вод на Дніпровській водоочисній станції.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Депутати шукали причини аварії на колекторі, ...але не знайшли"