Не узгодивши спірні пункти Меморандуму про співпрацю, учасники процесу вирішили взяти паузу.
Паузу задля остаточного узгодження певних пунктів Меморандуму про співпрацю з десятьма громадськими організаціями Черкас, взяли учасники процесу після обговорення тексту Меморандуму.
Механізми майбутньої співпраці намагалися випрацювати представники громадських організацій та міський голова Сергій Одарич під час зустрічі в міськвиконкомі.
Над документом кілька днів працювали громадськість, міський голова, його помічники та юристи, фахівці з питань місцевого самоврядування.
"Якщо нас цікавить не тиск і вплив на прийняття рішень, а прозорість процедури їх прийняття, то достатньо забезпечити доступ громади до джерел інформації, попереднє обговорення рішень та участь громади в засіданнях комісій, виконавчого комітету, сесій міської ради, тощо", – підкреслив Сергій Одарич.
Більшість цих форм роботи вже діють, оскільки були запроваджені ще за часів минулої каденції Сергія Одарича.
Також міський голова повідомив про ті пункти Меморандуму, які, на його думку, потребують доопрацювання для того, щоб вийти на компромісне рішення, і забезпечити законну і дієву участь громади у прийнятті найважливіших для міста рішень.
Так, найбільшим "каменем спотикання" між владою на частиною громадських організацій стали пункти Меморандуму, які регламентують затвердження складу конкурсної комісії для відбору кандидатів на заміщення вакантних посад службовців та призначення на керівні посади в органах місцевого самоврядування лише за попередніми консультаціями з громадськими організаціями, а також затвердження ними ж складу тендерного комітету.
Обговорюючи ці пункти, міський голова провів своєрідний лікбез з основ місцевого самоврядування для представників громадських організацій стосовно ролі та функцій певних органів, що діють при міській раді.
Також,наприклад, діючий закон чітко регламентує склад того ж тендерного комітету – це посадові особи органу місцевого самоврядування ( директори департаментів) та представники торгів. Те ж стосується і формування складу виконавчого комітету (представники громадських організацій зажадали чітко встановленої квоти – не менше 50% представництва у виконкомі, яке, на їх думку, і буде представляти громаду).
Міський голова Сергій Одарич зауважив, що на сьогодні близько двадцяти громадських організацій (крім цих десяти, які планують підписати відповідний Меморандум) виявили бажання подати свої кандидатури до складу виконавчого комітету (всього ж на території міста діє близько двохсот різноманітних громадських організацій).
Разом з тим, обговорюючи роботу виконавчого комітету ради попереднього скликання, Сергій Олегович відзначив, що до його складу також входили представники громадськості, як от лідери та представники опозиційних політичних партій, підприємці, що не заважало виконкому приймати, на думку міського голови, неправомірні та абсолютно антинародні рішення, такі як будівництво автомийки в зоні відпочинку на вулиці Козацькій, продаж частини приміщень на території 2-ї міської лікарні в Соснівці, тощо.
Сергій Одарич підкреслив, що інтереси черкаської громади представляє згідно Закону про місцеве самоврядування в Україні , в першу чергу, Черкаська міська рада та її виконавчий комітет.
Разом з тим, міський голова зауважив, що схвально ставиться до участі представників громади (2 – 3 особи) в роботі виконавчого комітету.
"Я вважаю нормальним певне представництво громадськості у виконавчому комітеті. Це буде хороший стимул для чиновників приймати зважені та корисні для громади рішення", – зазначив Сергій Одарич.
Також він запропонував механізм попереднього громадського обговорення рішень, що вноситимуться на розгляд виконкому, ради чи тендерного комітету: надання попередньої інформації про ці рішення та 2 – 3 дні для їх громадської експертизи. В разі виявлення фактів зловживань чи корупції з боку посадових осіб органів місцевого самоврядування, Сергій Одарич пообіцяв вживати якнайсуворіших заходів.
Але представники громадськості, маючи іншу думку, не погоджувались з аргументами міського голови.
Тож на сьогодні учасники підписання Меморандуму взяли паузу задля остаточного узгодження позицій з болючого "кадрового" питання.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Громадські активісти вимагають 50% представництва у виконкомі"