Переваги спрощеної системи оподаткування
Опубликовано: mari
Спрощена система оподаткування в сьогоднішньому вигляді існує вже понад десять років. Кількість платників єдиного податку продовжує зростати, і це кращий доказ привабливості єдиного податку. Питання спрощеної системи оподаткування одне з найважливих для суб’єктів малого підприємництва та держави, оскільки у зовнішньоекономічному просторі їй необхідно забезпечити стабільний економічний розвиток малого підприємництва як одного з важливих елементів ринкової системи.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування закріплено Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб’єктів малого підприємництва» від 3 липня 1998 року, що з 19 вересня 1999 року діє в редакції Указу від 28 червня 1999 року. Використання в Україні спрощеного режиму оподаткування суб’єктів малого підприємництва зумовило виникнення низки проблем, пов’язаних із справлянням податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб і відрахувань до державних фондів соціального страхування, мінімізації доходів при оподаткуванні суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють господарські операції з суб’єктами малого бізнесу.
Спрощена система оподаткування має багато переваг, серед яких основними є:
1) зменшується кількість податків і зборів, що сплачуються;
2) значно полегшується облік (документальний) господарської діяльності платників податків;
3) не потрібно додаткових знань у галузі оподаткування і немає потреби відстежувати всі зміни у законодавстві про по датки і збори, що вносяться досить часто;
4) полегшується здійснення податкової звітності;
5) надається право фізичним особам не застосовувати при розрахунках зі споживачами РРО;
6) надається право вибору реєстрації як платника ПДВ;
7) сфера застосування єдиного податку набагато ширша, ніж фіксованого податку.
Для фізичних осіб - СПД ставка єдиного податку законодавчо визначена в межах від 20 до 244 гривень на місяць. Розмір ставки залежить не від отриманого доходу, як у юридичних осіб, а винятковo від виду діяльності. Конкретні ставки встановлюються місцевою радою з урахуванням виду діяльності і місця її здійснення. Якщо підприємець здійснює кілька видів діяльності, для яких установлені різні ставки єдиного податку, то він сплачує податок за більшою ставкою, встановленою на ці види діяльності, незалежно від того, здійснює він підприємницьку діяльність на всій території України або тільки за місцем своєї держреєстрації (п. 3 наказу ДПАУ від 29.10.99 р. № 599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку і Порядку його видачі», далі — Порядок № 599).
У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
Суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа, котра перейшла на спрощену систему оподаткування, обліку і звітності самостійно обирає одну із ставок єдиного податку.
Христинівська ОДПІ
Добавить комментарий к новости "Переваги спрощеної системи оподаткування"