Стомлені люди, посміхаючись, виходили з автобуса. Найстрашніше вже було позаду. Навколо буяло фарбами привітне літо, і не вірилося, що ще вчора вони перебували в епіцентрі бойових дій. 7 червня три сім’ї – семеро дорослих і десятеро дітей – повернулися з війни, зі Сходу України. Допомогли їм в цьому черкащани.
На завдання голови облдержадміністрації Юрія Ткаченко в місто Красноармійськ, яке є найближчою до найнебезпечного Слов’янську "точкою", що контролюється українською армією, було направлено транспорт для вивозу на Черкащину сімей з дітьми.
Як розповів директор Черкаського обласного контактного центру Леонід Станчук, напередодні на телефон координаційного штабу прийому переселенців надійшов дзвінок із проханням прийняти біженців із Донецької області. Цей телефонний номер розміщено в оголошеннях на залізничних та автомобільних вокзалах, в Інтернеті.
Керівництво області виявило готовність не тільки розмістити багатодітні родини на нашій території та надати їм всю необхідну допомогу, але й спорядило бригаду з чотирьох осіб для доставки мирних жителів із зони конфлікту: двох представників самооборони і двох правоохоронців.
"Нібито проста операція – поїхати і привезти людей, а готувалася вона майже чотири дні, – розповідає голова Черкаської народної самооборони Геннадій Шевченко. – І сама поїздка була достатньо складної. Ми перетнули вісім блокпостів, бачили підбиту техніку, яку відтягували від дороги. Важко було передбачити, хто саме тримає там оборону, бо пости постійно переходять із рук в руки, і легко натрапити на небезпеку. Але все було гаразд: всіх зустріли, зібрали, благополучно довезли. Наше завдання було, разом із працівниками державної служби охорони УМВС України в Черкаській області, забезпечити спокійний проїзд людей до місця розташування. Ускладнювалося воно тим, що серед пасажирів перебувала паралізована після ДТП жінка. На щастя, постраждалих нема. На першій же зупинці діти почали сміятися, гратися, – і це для нас найбільша подяка".
Така увага і турбота неабияк здивувала прибулих.
"Ми, звичайно, не очікували такого ставлення до себе, – каже мама п’ятьох дітей Інна Спірюгова. – Коли вирушали з рідного Артемівська, боялися, що не зможемо вибратися із зони АТО, переживали за дітей. У нас давно вже обстріли йдуть, тож вирішили не чекати початку справжніх боїв. Комендант міста попередив, що протягом доби дороги перекриють, зволікати не можна. Ми зібрались за один день, власним ходом дісталися до Красноармійську, а звідти нас вже забрал автобус з Черкас".
Розмістять переселенців у Каневі, в спеціально підготовленому туристичному комплексі, де вони отримають харчування і соціальну допомогу. Батькам запропонують роботу, дітей влаштують у дошкільні заклади.
За словами Леоніда Станчука, Черкащина і далі готова приймати переселенців. Зі Сходу в області вже перебуває близько 100 осіб. Ще п’ять сімей сьогодні дісталися до нас самостійно. Всі вони будуть розміщені, і далі з кожним влада планує підтримувати зв'язок, аби люди на чужині не залишалися один на один зі своїми проблемами.
А силовики планують новий рейд на небезпечні території, щоб як можна більше українців врятувати від війни.
Повідомлюють в управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащину прибув автобус із біженцями з Донецької області"