Працівники торфовидобувних підприємств, члени Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України пікетували Генеральну прокуратуру України і Міністерство палива та енергетики України.
Серед основних вимог мітингувальників — забезпечення стабільної роботи підприємств, погашення заборгованої заробітної плати працівникам, збереження, розвиток та модернізація торф`яної галузі України.
Спочатку працівники торфовидобувних підприємств провели акцію протесту під стінами Генеральної прокуратури України, бо у такий спосіб хотіли привернути увагу владних контролюючих органів до зловживань на підприємствах галузі. Перед мітингувальниками виступив голова КВПУ та НПГУ Михайло Волинець. Він наголосив на тому, що таку важливу для країни галузь, як торф’яна, потрібно розвивати, а не знищувати. А людей забезпечувати гідною роботою.
«Ми пройшли через Майдан і сподівалися, що у державі нарешті буде наведено лад, — сказав він. — Але бачимо, що «наглядачі» в «Укрторфі», підпорядкованому Міністерству енергетики і вугільної промисловості, залишаються на своїх місцях. Вони знищують підприємства, забирають техніку й здають її на брухт. Бо вважають людей, що залишаються без роботи, — просто рабами, з якими можна не рахуватися. Вони абсолютно не думають про долі їхніх сімей, дітей. Тому ми маємо самі захистити себе».
На жаль, ніхто з представників Генпрокуратури до мітингувальників так і не вийшов та не виявив бажання поспілкуватися з людьми, котрі за останні копійки приїхали до столиці. Тому про свої проблеми трудівникам торф’яної галузі довелося кричати у мегафон, сподіваючись, що їх голос таки почують у високих кабінетах відомства. Тільки з другої спроби голові КВПУ та НПГУ Михайлу Волинцю вдалося передати вимоги протестувальників представникам Генпрокуратури.
Тому працівники державних торфовидобувних підприємств вирішили шукати правди далі й рушили колоною до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Під його вікнами вони знову в мегафони говорили, як знищують їхні підприємства, а людей залишаються без засобів для існування. Через певний час до протестувальників вийшов представник Міненерговугілля, якому працівники торфодобувної промисловості передали свої вимоги. Хоча зустріли «посланця» не вельми привітно.
Представники ДП «Рівнеторф» з обуренням заявили, що не довіряють представникові міністерства, бо неодноразово зверталися до відомства за допомогою, але їхніх проблем так і не вирішили.
«Наших директорів люди по три місяці не бачать на підприємствах, а працівницю звільнили за те, що пішла до лікарні й запізнилася на роботу на п’ять хвилин. Три місяці тому ми уже зверталися зі своїми проблемами до міністерства, але ним так нічого й не зроблено для їхнього вирішення. Хоча ми не просимо чогось надзвичайного, а лише роботи й нормального керівництва», — сказав один із протестувальників.
Представники торфодобувної галузі вирішили, якщо їхніх вимог не розпочнуть виконувати, вони знову зберуться у Києві. Щоправда, не знають, за які кошти ще раз їхати до столиці, бо живуть без зарплат…
Зокрема, працівники ДП «РІВНЕТОРФ» вимагали у столиці:
звільнити із займаної посади в.о. директора ДП «Рівнеторф» Тимощук І.І. за доведення підприємства до фінансових труднощів, зниження темпів виробництва, неефективного керівництва підприємством, розкрадання державних коштів в особо великих розмірах, а в подальшому доведення підприємства до банкрутства.
2. Призначити директором ДП «Рівнеторф» Пахалюка Василя Сергійовичаз, кандидатуру якого було запропоновано трудовим колективом та підтримана ДК «Укрторф», обласною та районною державними адміністраціями.
3. Дочірнє підприємство «Смигаторф» повинне бути у державній власності, а його працівники — забезпечені робочими місцями.
4. Реєстрація ДП «Рівнеторф» за фактичною і юридичною адресою в смт.Смига Дубенського району Рівненської області
Про це «РВ» повідомив інформаційний відділ Конфедерації вільних профспілок України.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вимагають роботи і зарплати"