Протягом літа інспектори ДАІ будуть забезпечувати посилений нагляд за поведінкою неповнолітніх на вулично-шляховій мережі.
Перед початком літніх канікул Державтоінспекція Черкаської області спільно з органами освіти і науки в останні дві неділі навчання проводять декаду безпеки дорожнього руху в навчальних закладах області. Так, всі працівники ДАІ, відправляються до навчальних закладів, щоб ще раз провести додаткові бесіди та інструктажі з учнями на тему безпеки дорожнього руху та правил безпечної поведінки на вулицях та автошляхах. Під час таких уроків, особливо з старшекласниками, увага акцентується на дотриманні ними вимог ПДР під час керування мопедами та мотоциклами.
Для більшої наглядності інспектори ДАІ використовують відповідну тематичну наочну агітацію та відеоматеріали з урахуванням віку аудиторії слухачів. Крім цього, напередодні канікул, співробітниками ДАІ проводиться додаткове обстеження територій, прилеглих до учбових та оздоровчих закладів, маршрутів перевезення організованих груп дітей та вживають відповідних заходів реагування та контролю за усуненням виявлених недоліків.
За словами керівника служби профілактичної роботи УДАІ Олени Плаксій, під час відпочинку діти залишаються без постійної опіки та нагляду дорослих, а тому вкрай важливо додатково освіжити у їхній пам`яті отримані знання з правил дорожньої безпеки.
Окрім того, останнім часом Державтоінспекцію турбує збільшення кількості ДТП, які відбуваються на дорогах за участю 16-17 річних водіїв скутерів та мопедів.
– Хотілося б застерегти дітей від необдуманих вчинків та загострити їхню увагу на дотриманні закону, коли вони сідають за кермо або переходять проїжджу частину, – додає Олена Володимирівна. – Я спеціально вибираю приклади аварій, про які розповідаю старшокласникам, щоб на конкретних випадках вони самі могли пересвідчитися, якими небезпечними можуть бути їхні необдумані дії.
Протягом літнього відпочинку інспектори ДАІ також будуть забезпечувати посилений нагляд за поведінкою неповнолітніх на вулично-шляховій мережі та за безпекою перевезення дітей автомобільним транспортом. Особливу увагу звертатимуть вони на розміщення неповнолітніх у салоні автомобілів згідно з вимогами Правил дорожнього руху, а також на обов`язкове використання пасивних засобів безпеки (дитячих крісел, пасків безпеки). До водіїв-порушників будуть прийматися заходи впливу відповідно до законодавства, а також проводитись додаткові профілактичні бесіди на предмет важливості дотримання вимог Правил дорожнього руху. Щоб дороги для дітей були дійсно безпечними, дорослі повинні відчувати свою відповідальність, адже чужих дітей на дорозі не буває.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Щоб діти під колеса не попали"