У зв`язку з окупацією Криму багато тамтешніх жителів мають бажання виїхати з півострова на тимчасове або постійне місце проживання до материкової України.
Так, за офіційними даними, в Черкаській області вже сьогодні перебуває 193 переселенці з Криму. Зокрема до Канева прибули мати та дочка з міста Ялта і хлопчик Артур Морозов із села Перевальне, батьки якого є військовими.
У місті роботу з прийому переселенців координує Володимир Святелик, керуючий справами виконкому міськради. Він поінформував, що для тимчасового проживання переселенців було виділено частину приміщення міської станції юних туристів, що розташована в дитячому садку "Дзвіночок" на вулиці Героїв Дніпра. Тут облаштовано 9 кімнат, в яких можна поселити близько 40 осіб, всі кімнати обставлені меблями, є гаряча вода, душова кімната.
Якщо кількість переселенців буде зростати, кримчан поселятимуть в гуртожиток Канівського природного заповідника, який також забезпечений умовами для проживання і розрахований на 200-250 осіб. Переселенцям гарантуються соціальні виплати за місцем проживання. Якщо, наприклад, це пенсіонер, то він буде отримувати таку ж пенсію, яку отримував у Криму. Надаватиметься також допомога з працевлаштування через Канівський центр зайнятості. Для дітей наразі підготовлено місця в навчальних закладах міста.
У Канівському районі також провели ряд заходів для підтримки сімей переселенців. Для них виділено близько 80 вільних житлових будинків в селах Горобіївка, Мельники, Грищенці, Кононча, Попівка, Бобриця, Прохорівка, Беркозівка та інші. Авжеж, ці будинки потребують ремонту, але світло, вода й пічне опалення тут є.
Всі будинки – власність територіальних громад, терцентрів або мають приватних власників. Також будуть використовуватись гуртожитки, будинки відпочинку, школи. У резерві перебуває ще близько 10 приміщень. У них можна розмістити до 200 осіб. Переселенці будуть забезпечені всіма соціальними виплатами, їм буде надана допомога з працевлаштування. Крім того, їм наділятимуться земельні ділянки для ведення городництва. Наразі мешканців АР Крим та м. Севастополя, які виявили бажання переселитися в Канівський район, поки що не зареєстровано.
Вдалося поспілкуватися з одним із переселенців. Це Артур Морозов, йому 11 років. Він приїхав до Канева з с. Перевальне Сімферопольського району. Хлопчик має вроджену хворобу – епілепсію.
Нині він живе зі своєю бабусею, яка дбайливо доглядає за онуком. Батько Артура – військовослужбовець 36-ї бригади Військово-морських сил України, його частину переведено до Миколаєва. Мати Артура – зв'язківець, наразі перебуває в Очакові, тому бабуся вирішила забрати хлопчика до себе. Відразу після приїзду до Канева дитину влаштували в Канівську загальноосвітню школу № 4 та реабілітаційний центр, забезпечили безкоштовним харчуванням.
Артур ходить до 4-го класу, займається за спрощеною програмою, в реабілітаційному центрі з ним працює логопед та масажист. У Каневі хлопчик уже завів друзів. Бабуся Артура Людмила Львівна говорить, що в майбутньому Артур хоче стати лікарем та допомагати хворим дітям. Наразі бабуся переймається тим, що для лікування Артура потрібні ліки, які є зараз дефіцитними та достатньо дорогими, тому їй терміново потрібно вирішити це питання.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Перші кримські переселенці прибули до Канева"