Лідер "Вільних демократів", екс-мер Черкас Сергій Одарич легко знайшов контакт з представниками черкаського ІТ-бізнесу під час зустрічі, проведеної 15 квітня.
Своє спілкування він розпочав зі згадки, що й сам колись був програмістом – в часи, коли створював першу автоматизовану систему управління у Обласній клінічній лікарні в Києві...
Несподівано для усіх учасників зібрання, кожен, хто представлявся решті, окрім своєї посади й успіхів, досягнутих у бізнесі, назвав ще й склад власної родини, згадавши про дітей. Очевидно, власне це й допомогло плідно поспілкуватися на тему того, чим місто й ІТ-бізнес можуть допомогти одне одному, аби зробити кращим завтрашній день Черкас – міста, в якому ростуть наші діти.
Під час обговорення перспектив співпраці визначилися з тим, що майбутнє – за новим поколінням ІТ-спеціалістів. Зійшлися на тому, що до їхньої підготовки у школах і вишах необхідно залучати не одних лише теоретиків, як це є нині – а практиків, які зможуть підказати реально необхідні в професії речі. Успішне пропагування усвідомленого вибору ІТ-спеціальностей й актуалізація навчання стануть майданчиком для популяризації професії, а вкупі з "бізнес-інкубатором" слугуватимуть створенню в Черкасах власної "Кремнієвої долини". Причому оговорено місце, де ця "долина" може розташуватися – у добротних приміщеннях колишнього цукрозаводу. Також визначено як досить гостру проблему недостатнє знання черкасцями англійської мови: ІТ-компанії готові надавати роботу, проте серед бажаючих працювати мало хто володіє англійською, а це є обов'язковою умовою. По кожному з пунктів визначилися з необхідним для їх реалізації спільними зусиллями.
На першій зустрічі були присутні представники кількох успішних ІТ-компаній: "Master of Code" – Нік Курат, Богдан Сергієнко, "EKreative" – Віктор Євпак, Кирил Абажер, "DefaultValue" – Артем Москаленко, "SPD Ukraine" – Богдан Халяпін, "Ucoz" – Олександр Кожемякін, "WebKate" – Володимир Дибенко, "Codenvy" – Геннадій Азаренков, "Web100 / QAtestlab" – Ірина Черненко, Анастасія Ільченко, "Malkos" – Андрій Запавнич, "Andersen Soft" – Віталій Василенко, "TAG" – Ігор Трипольський, "Visual Craft" – Андрій Осипов. Домовлено, що в подальшому подібні зустрічі мають стати регулярними — наступна відбудеться вже в перших числах червня.
Наразі визначено перші спільні кроки у напрямку співпраці. Зокрема, вирішено наступне:
– Створювати Івенти (конференції, семінари) в місті з питань IT-бізнесу (представники ІТ ініціюють, місто – допомагає приміщенням та організацією);
– Створювати умови для читання факультативних занять у школах, вищих навчальних закладах (представники ІТ надають своїх фахівців, місто створює умови для роботи);
– Змінювати застарілу навчальну програму для вищих навчальних закладів (представники ІТ надають пропозиції, місто працює з Міністерством освіти та науки);
– Розробити прозору схему ведення ІТ бізнесу та забезпечувати зміни до законодавства, які сприятимуть ІТ бізнесу (представники ІТ надають пропозиції, місто ініціює зміни до законодавства України);
– Створювати бізнес-інкубатори (місто забезпечує приміщенням, робочим місцем, Інтернетом, юристом, представники ІТ – бізнесу – консультаціями);
– Створювати власну "Кремнієву долину" (місто надає приміщення, представники ІТ – бізнесу бажаючими працювати на таких умовах);
– Підвищувати рівень володіння англійською мовою шляхом організації курсів за участю носіїв мови (місто організовує курси навчання англійської мови, запрошує носія мови, представники ІТ – бізнесу запрошують бажаючих на навчання, підтримують піаром);
– Сплачувати податки та надавати робочі місця (представники ІТ бізнесу сплачують податки та надають робочі місця, місто сприяє розвитку ІТ бізнесу);
– Реалізовувати проект "Електронне самоврядування", зокрема запроваджувати систему електронних петицій, більшість процесів переводити в електронний вигляд (місто запроваджує та фінансує, представники ІТ бізнесу надають пропозиції, розробляють програмні продукти);
– Генерувати цікаві рішення та пропозиції в окремій групі в соціальній мережі "Facebook" (учасники круглого столу записують свої пропозиції в групі, місто вивчає та реалізовує найцікавіші).
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах зробили перші кроки у напрямку створення "Кремнієвої долини""