Голова обласної ради Валентина Коваленко відповіла на ряд злободенних питань, що цікавлять громаду Черкащини.
Нижче подаємо короткий виклад бесіди, яку глядачі зможуть переглянути в повному форматі, 3 квітня 2014 року, о 21 годині 25 хвилин на ТРК "Рось".
– Валентино Михайлівно, нещодавно в наш лексикон активно увійшов термін "перезавантаження". В чому, на Вашу думку, має полягати перезавантаження у діяльності обласної ради?
– Цей термін увійшов у нашу лексику у зв’язку з подіями, які переживає Україна і Черкащина впродовж останніх місяців. Для мене особисто означає перезавантаження на рівні свідомості. В осмисленні сутності своєї як українців, сутності буття людини.
Бо українська історія не раз засвідчувала боротьбу за волю, яка була, як правило, зідеалізована. Але зараз констатуємо факт, що перезавантаження відбувається по-справжньому. Ми відчули і бачимо, що за свою свободу, за свої права, за свою честь і гідність ми готові боротися і пролити кров, пожертвувати життям. Тому ота пролита кров Небесної Сотні буде нам нагадуванням, що ми маємо бути відповідальними за долю країни.
Щодо перезавантаження діяльності обласної ради як представницького органу влади, то це також має бути сприйняття тих вимог, які ставить перед нами громада. Останні місяці засвідчили, що народ хоче взяти на себе повноваження і відповідальність за стан справ у нашій державі. Ми бачимо, що нині створені народні або громадські ради, території гідності мають єдину мету – жорстко контролювати дії влади.
В обласній раді перезавантаження відбудеться дуже швидко, коли будуть внесені зміни до законів України щодо реформування діяльності органів місцевого самоврядування, коли відбудеться децентралізація влади, і громади самостійно будуть розпоряджатися своїми ресурсами – майном, власністю, коштами, бюджетом.
– Ви згадали про громадські або народні ради. Відомо, що така рада як дорадчий орган створений при голові обласної ради. Можете охарактеризувати її роботу?
– Зауважу, що формування Громадської ради розпочалося ще тоді, коли не було призначено голови облдержадміністрації. Пізніше ми домовилися з Юрієм Олеговичем, що це має бути одна рада, адже служити вона має одній громаді – черкащанам.
На сьогодні вона допомагає нам творити кадрову політику. Схема тут проста і доволі прозора: спочатку на місцях народна рада розглядає кандидатури, зокрема, на голів райдержадміністрацій, а потім подає для спільного розгляду нам. Пропонують у першу чергу людей правдивих, чесних, не заплямованих. Яким найбільше довіряють. Інша справа, чи вони професійні? Так, іноді тут є питання. Але люди хочуть радикальних змін, хочуть жити як у цивілізованій європейській державі.
З окремих районів приїжджають по 3-4 рази. Це вказує на те, що народ хоче впливати на рішення влади.
Але не секрет, що в районах нині є і по декілька народних рад. Одні боролися на майдані, інші – утворилися зараз, так звані, пристосуванці. Тому маємо робити все без поспіху. І в таких випадках думка громади важить дуже багато.
Так ось, зараз Громадська рада ще формується. Її основу становлять представники Майдану. Це правильно і так має бути. Однак прийнято рішення залучити ще і представників різних громадських організацій та об’єднань. Громадська рада буде чітко структурована.
Наприклад, буде рада національних товариств. У них є своє бачення на події, у них своє життя в Україні, свої цінності. Попередня влада про них просто забула. Вони живуть серед нас і мають працювати разом з нами на державу, яка, за їхніми словами, стала їм рідною.
У структурі Громадська рада передбачає раду митців, фахівців різних галузей економіки, з питань діяльності органів місцевого самоврядування, політраду тощо. Наше завдання – дослухатися до їхніх думок і пропозицій.
– Валентино Михайлівно, громадян цікавить стан наповнення обласного бюджету. Наскільки ситуація критична?
– Стан обласного бюджету на сьогодні не можна назвати критичним. Звичайно, є певні проблеми, але ми сподіваємося, що вони тимчасові.
За І квартал 2014 року виконання затвердженого завдання загального фонду обласного бюджету по доходах становить 100,7 відсотка, понад план надійшло 633,3 тис. грн. Проте, у порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг надходжень зменшився на 1,2 млн. грн., або на 1,2 відсотка. І якраз ось ця від’ємна динаміка викликає стурбованість.
У даний час заявлена розпорядниками коштів потреба у фінансуванні бюджетних видатків при перерахуванні коштів на рахунки бюджетних установ забезпечується стовідсотково.
Однак у зв’язку зі складною економічною ситуацією в державі, недостатністю коштів на єдиному казначейському рахунку, першочергово проводяться кошти на виплату заробітної плати, стипендій та допомог, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, медикаментів та продуктів харчування.
Є проблеми з оплатою, так званих, незахищених видатків, під особливим контролем знаходиться виплата заробітної плати працівникам госпрозрахункових підприємств культури, комунальних підприємств, придбання пального для швидких допомог тощо.
На 2014 рік затверджений обсяг доходів загального фонду обласного бюджету становитиме 441,4 млн. грн., що на 1,8 відсотка або на 7,9 млн. грн. більше надходжень 2013 року.
Завдання напружене, але реальне для виконання. Для цього необхідно задіяти всі можливі фактори впливу на збільшення надходжень як до обласного бюджету, так і до бюджетів територіальних громад.
– Ви проанонсували перегляд програм, що були раніше прийняті на сесіях обласної ради…
– Дійсно, ми переглядаємо доцільність і очікувану ефективність прийнятих програм. Однак це не зв’язано з дефіцитом коштів на рахунку обласного бюджету, а, в першу чергу, з необхідністю переорієнтування бюджетних коштів на фінансування соціально захищених програм, наприклад, такої як "Турбота" та інших.
Ці питання будуть внесені для обговорення на чергову сесію, яка планується найближчим часом.
Водночас зазначу, що продовжуємо вивчати можливості щодо скорочення видатків бюджету на управлінські витрати, проведення святкових заходів, участі у виставково-ярмаркових заходах, обслуговування сільгоспкооперативів, призупинення проведення в найближчий час ремонту адмінприміщень (крім аварійних). Таким чином буде вилучено і перенаправлено понад 2 млн. грн.
Вивільнений ресурс спрямуємо, зокрема, на лікування хворих на ниркову недостатність, на поліпшення харчування та медикаментозне забезпечення підопічних в інтернатних закладах соціального захисту тощо.
Окрім того, вивчаємо і роботу комунальних підприємств обласної ради, зокрема тих, що є збитковими. Наприклад, "Облкіно", "Облпаливо", автопарк обласної ради, поліграфічні підприємства, аеропорт. Ми ж ставимо завдання, щоб їх діяльність була ефективною. Тобто, все робимо на оптимізацію. Треба вчитися самим бути господарями на своїй землі.
На завершення скажу: я щира у своїх прагненнях, у тому, що я хочу зробити багато для своїх земляків, для України. Для цього не рахуватимуся ні з часом, ні з будь-якими перешкодами.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Коваленко: Перезавантаження відбувається по-справжньому"