На сьогодні у деяких будинках міста зупинено ліфти. Причина полягає у тому, що закінчився гранично допустимий термін їх експлуатації, який складає 25 років. Для того, щоб вирішити ситуацію, потрібно провести капітальний ремонт ліфтів.
Директор Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Андрій Наумчук розповів, що затримка з проведенням капітальних ремонтів ліфтів у будинках Черкасах виникла через те, що досі не затверджено бюджет розвитку.
– У грудні минулого року вже проведено тендер та підписано договір експертного обстеження на 267 ліфтів, граничний термін яких закінчується у 2014 році. Проте далі робота у цьому напрямку так і не пішла. Оскільки досі не прийнято бюджет розвитку. А без цього жодних капітальних видатків розпорядники коштів не можуть здійснювати. Відповідно, жодний Департамент Черкаської міської ради не може підписувати угоди з організаціями на виконання необхідного переліку робіт. До речі, за моєї пам’яті це перший випадок, коли до 20 березня не затверджено бюджет розвитку, – відзначив Андрій Миколайович.
Нагадаємо, що саме на цей термін під впливом різних політичних сил та суспільної ситуації призначено громадське обговорення із зазначеного питання.
– Я сподіваюсь, що після того, як спільно з громадою міста буде розглянуто бюджет розвитку, а також затверджено його сесією міської ради, то нарешті з’явиться змога працювати. Зокрема, укладати зазначені договори, які мають важливе значення для життя міста, – зауважив Андрій Наумчук.
Тендер на роботи з проведення капітальних ремонтів ліфтів у цьому році заплановано на 16 квітня. І за його результатами планується укласти договори з переможцями-організаціями, які виконуватимуть відповідні роботи.
– Конкурсні торги ми могли провести і у січні, але угоди б не підписали. Оскільки не прийнято бюджет розвитку. До того ж, зважаючи на зростання цін на пальне, запчастини та інші витратні матеріали, потрапили у таку ситуацію, що довелось б переглядати умови конкурсних торгів, – зазначив Андрій Миколайович.
Директор Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради також зауважує, якщо бюджет приймуть у березні, то, ймовірно, до кінця квітня ліфти, термін експлуатації яких вже закінчився, працюватимуть.
– Якщо ж будуть проблеми з кворумом депутатів, то прогнозувати щось, говорячи про конкретні терміни ремонтів ліфтів у Черкасах буде складно. Тому я звертаюсь до всіх депутатів, які представляють різні політичні течії, щоб вони не ігнорували сесії. Оскільки кожне рішення важливе для життя міста, – наголосив головний комунальник міста.
За його словами, зокрема у Вінниці капітальний ремонт ліфтів включено у тариф на квартплату. Тож за це платять мешканці будинків, обладнаних ліфтами. Тоді як від плати за капремонт ліфтів звільнені мешканці приватного сектору.
– У Черкасах це питання вирішено по-іншому. Гроші на капітальний ремонт ліфтів виділяють з міського бюджету. Досить багато жителів міста, а також і деякі депутати, які представляють їх інтереси в міськраді, вважають, що за капітальний ремонт ліфтів мають платити мешканці тих будинків, де є ліфти. Але механізм збирання коштів з громадян, що проживають в комунальних будинках, окрім перегляду тарифу, – не визначено. Тому, незважаючи на минулорічну спробу співфінансування капітального ремонту ліфтів збоку бюджету та збоку мешканців будинку в розмірі 50 на 50%, все ж таки було вирішено проводити ремонт ліфтів виключно за рахунок міського бюджету. Аналогічний підхід до фінансування капремонту ліфтів у будинках комунальної форми власності планується і цього року, але остаточне рішення – за депутатами міської ради, – зауважує Андрій Миколайович.
Разом з тим Андрій Наумчук констатує, що проблема зношеності ліфтів у Черкасах з кожним роком буде зростати. Адже термін експлуатації значної частини ліфтового господарства у місті наближається до гранично допустимого терміну.
Оскільки з кожним роком навантаження на міський бюджет зростатиме, то має бути прийнято стратегічне рішення на рівні міста чи навіть держави щодо механізму фінансування цих робіт мешканцями таких будинків.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах зараз немає можливості відремонтувати ліфти"