![Уклін тобі, великий наш Пророче!](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/439.JPG)
6 березня в Черкаській районній державній адміністрації відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 200-річчю від дня народження славетного Тараса Григоровича Шевченка.
В актовій залі гості свята споглядали тематичну атрибутику, зокрема: вишиту скатертину, портрет Кобзаря в обрамленні українського рушника, лунали чарівні мелодії бандури та горталися заставки-фотоколажі з життя та творчості могутнього митця зі спеціальної презентації відділу культури і туризму райдержадміністрації.
Святковий концерт розпочали піснею на слова Миколи Негоди та музику Миколи Плашкевича «Тарасова Мати» у виконанні народного аматорського ансамблю «Жайвір».
Ведуча свята звернулася до присутніх зі словами про те, що «ми – українці, горді тим, що є нащадками великого сина України, Прометея українського народу і кожного року в березневі дні, ми разом з українцями всього світу з особливим піднесенням і вдячністю вклоняємося Генію і звертаємо до нього свої помисли та сподівання, адже для нас Тарас Шевченко – символ сили і невмирущості України, її візитна картка і найдорожчий духовний скарб».
Пролунав переспів під бандуру Маріанни Гаврилків із Червонослобідської дитячої музичної школи, яка виконала пісню на слова Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя».
До вітального слова було запрошено першого заступника голови райдержадміністрації Миколу Степанченка, який привітав усіх із 200-ю річницею від дня народження Пророка та Генія українського народу. Микола Васильович наголосив, що 2014 рік було оголошено Роком Тараса Шевченка в Україні, що свідчить про велику увагу та шану держави до цієї знаменної події.
– Черкаський район доклав чималих зусиль протягом усього 2013 та початку 2014 років, аби гідно відсвяткувати цю ювілейну дату. Так, було відкрито музейний комплекс «Останній шлях Кобзаря» у селі Мошни, у селі Софіївка закладено сквер «Калиновий гай», – зазначив Микола Степанченко.
Між тим заступник додав, що в районі пройшов фестиваль аматорського мистецтва «Кобзар в душі і в серці», було організовано різноманітні виставки майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, тематичні радіопрограми, концертні заходи, конкурси читців і вокалістів. Підсумком фестивалю аматорського мистецтва став Творчий звіт аматорських колективів району «Шануйся, моя оновлена земля – на хліб, на пісню, на добро багата!».
В усіх закладах культури відбулись конкурси читців «На струнах Кобзаревої душі». Серед бібліотечних установ району проходив огляд-конкурс на кращу ілюстративно-книжкову композицію «України вірний син». Підготовлено збірку «З любов’ю до Кобзаря», що містить твори юних поетів Черкаського району, присвячені Шевченку. У бібліотеках населених пунктів проводилися щоденні Шевченківські читання, перегляд репродукцій живописних та графічних творів Тараса Шевченка, розповіді про маловідомі сторінки з біографії славетного Кобзаря.
Директор районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи Валентина Канюка під час заходу зацікавила учасників дійства презентацією буктрейлеру «Художник з душею поета» та зазначила, що розміщений ролик зібрав понад 16 тис. переглядів у мережі YouTube. На завершення демонстрації буктрейлеру прозвучала пісня на слова Т.Г. Шевченка «Тополя», яку заспівала Сніжана Горбач із села Дубіївка.
Ведуча концертної програми проголосила, що «в усі часи образ Шевченка залишався іконою для всього українського народу, народжений весною, він був і зостався символом весняного пробудження та вічного оновлення, символом незнищенності людства і людяності, в ім’я яких він жив».
9 березня в усіх куточках України і закордону наші земляки схилять голови у великій пошані й повазі перед величчю українського Пророка: «І ніколи не заросте шлях до його пам’ятників у кожному куточку нашого району, нашої малої батьківщини, великої Батьківщини, бо несуть йому люди звідусіль свій низький уклін та квіти».
На завершення урочистого заходу Іван Демченко виконав пісню з репертуару Василя Зінкевича «Шлях до Тараса», а під позивні знаменитого «Реве та стогне Дніпр широкий» увесь зал піднявся аби вшанувати найуславленішого з представників українського народу і української духовності – Тараса Григоровича Шевченка.
За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики
апарату
Черкаської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Уклін тобі, великий наш Пророче!"