![Всеукраїнські дні атопічного дерматиту на Черкащині тривають](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/410.jpg)
У Всеукраїнські дні атопічного дерматиту, що проходять з 3 до 7 березня, лікарі закликають черкащан звернути особливу увагу на небезпечну хворобу, що все частіше виникає у дітей та може призвести до тяжких наслідків – атопічний дерматит.
Як повідомляє головний позаштатний дерматовенеролог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Костянтин Осауленко, атопічний дерматит – алергічне захворювання шкіри, що виникає, як правило, у дитячому віці в осіб із спадковою схильністю до алергічних захворювань, і характеризується різноманітними запальними змінами шкіри і свербінням.
– У Черкаській області протягом 2013 року зареєстровано 976 випадків атопічного дерматиту, що становить 76,6 на 100 тисяч населення при середньоукраїнському показнику 199,1 на 100 тисяч населення, – розповів Костянтин Осауленко. – Серед дітей до 14 років зареєстровано 588 випадків атопічного дерматита, що становить 345,7 на 100 тисяч дитячого населення, при середньоукраїнському показнику 930,9 на 100 тисяч дитячого населення.
Також за словами головного позаштатного спеціаліста важливо знати черкащанам, що атопічний дерматит суттєво впливає на якість життя пацієнтів, є причиною порушення сну, зниження активності та розвитку невротичних станів. Найчастіше захворювання розвивається протягом першого року життя. Окрім цього, від 30 до 40% хворих з алергічним атопічним дерматитом захворюють згодом бронхіальною астмою.
Важливу роль у розвитку захворювання, крім спадкових факторів, відіграє контакт з харчовими алергенами і алергенами, що вдихаються. У дитячому віці білки молока, курячого яйця, риби, злаків найчастіше викликають алергію. З віком ця чутливість трансформується в реакцію на алергени домашнього пилу, кліщів домашнього пилу, пилка рослин.
Перебіг захворювання є хвилеподібним, з періодами загострень і ремісії. Загострення пов'язані з дією різних провокуючих факторів, до яких можна віднести: механічні, фізичні та хімічні подразники; підвищене потовиділення; тютюновий дим; стрес; гормональні чинники; бактеріальну, грибкову та вірусну інфекцію. Влітку у хворих на атопічний дерматит, як правило, наступає поліпшення.
– Ми, лікарі, постійно рекомендуємо не займатися самолікуванням та звернутися за порадами до спеціалістів. Не ризикуйте своїм здоров’ям та здоров’ям Ваших близьких, – закликав черкащан головний позаштатний дерматовенеролог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Костянтин Осауленко.
Довідково:
З нагоди проведення Всеукраїнських днів атопічного дерматиту з 3 до 7 березня в Черкаському обласному шкірно-венерологічному диспансері проходять дні відкритих дверей.
За інформацією Прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Всеукраїнські дні атопічного дерматиту на Черкащині тривають"