![Монастирищина гідно зустрічає ювілей Кобзаря](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/586.jpg)
Хід підготовки до відзначення 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка розглядався на нараді за участю заступників голови Монастирищенської райдержадміністрації, керівників управлінь та відділів. Нараду провів перший заступник голови Петро Крак.
Про роботу своїх служб інформували начальники відділу культури Любов Куценко, відділу освіти Дмитро Балла, завідувач сектору містобудування та архітектури Сергій Шудра. У звітах, зокрема, відзначено, що проведено перший тур фестивалю творчих колективів, у якому взяли участь 32 сільські заклади культури. Це сприяло виявленню та демонстрації мистецьких надбань у всіх жанрах народної творчості. Другий тур фестивалю відбувся 20 жовтня в місті Черкаси. Від Монастирищенського району в фестивалі взяли участь 9 творчих колективів та 9 окремих виконавців різних жанрів, проведено виставку декоративно-прикладного мистецтва за участю 25 майстрів.
Щоб сприяти розвитку аматорського мистецтва, в районі відновлено обмінні концерти між сільськими закладами культури. Впродовж березня 2013 року в бібліотеках району проведено історико-краєзнавчий тиждень «Шляхами Тарасової долі». В рамках тижня проходили огляди книжок, літературні години, літературно-музичні композиції на теми «На струнах Кобзаревої душі», «Жінки в житті Шевченка», «Великий Кобзар», «Шевченко-художник», «Доля великого Кобзаря». Оформлено книжково-ілюстративні виставки, тематичні полички на теми: «Пророк українського народу», «З погляду вічності», «Стежки творчості генія», «Шляхами великої долі». В районному Будинку культури організовано літературно-музичну композицію «На струнах Кобзаревої душі», в дитячій музичній школі – виставку робіт учнів художнього класу «Стежками рідного краю», присвячену 200-річчю від Дня народження Т. Г. Шевченка.
В рамках художнього фестивалю «Шлях до Тараса», в творчому конкурсі «Кобзарева криниця» відзначено картину Назара Синиці «І досі сниться під горою», диплом ІІІ ступеня отримала Анастасія Дзірун за картину «Тополя», а гран-прі належить Альоні Дзюбенко за картину «На панщині пшеницю жала». Роботи юних художників буде використано як ілюстрації до нового ювілейного видання «Кобзаря». В районному краєзнавчому музеї оформлено виставку книг та малюнків Тараса Шевченка, виготовлено фотостенд «Шевченківськими місцями Черкащини».
У районі налічується 20 населених пунктів, в яких вулиці та провулки названі ім’ям Т. Г. Шевченка. В приміщенні райдержадміністрації та в с. Попудня встановлено погруддя Кобзаря. Виконано роботи з ремонту об’єктів, пов’язаних з ім’ям українського Пророка – вулиць у 14 населених пунктах (на загальну суму 385,23 тис. грн.). Окрім того, відремонтовано греблю в с. Шарнипіль (на суму 5 тис. грн.), завершується будівництво вуличних водогонів в с. Княжикі і с. Дібрівка (на загальну суму 227,0 тис. грн.), встановлено зупинку громадського транспорту в м. Монастирище (на суму 12 тис. грн.), в смт. Цибулів (8,6 тис. грн.), придбано вісім контейнерів для сміття для районного центру (12,8 тис. грн.), розпочато будівництво центрального водогону м. Монастирище – с. Нове Місто, загальною протяжністю 6,5 км, планується збудувати водогін по вул. Шевченка, протяжністю 1,5 км. Всього освоєно коштів – 700 тис. грн.
У шкільних бібліотеках організовано виставки книг – творів Т. Г. Шевченка «Тарасове слово», публікації про його життєвий і творчий шлях «Шанує Тараса велика родина», бібліотечні уроки «Життя нашого поета таке дивне», виставки дитячих малюнків-ілюстрацій до творів поета.
В усіх школах проходять заходи, присвячені знаменній даті: Шевченківські читання, літературні вікторини «Ми Шевченка славить будемо...», радіо-лінійки «Ми не забудемо тебе, Тарасе», тематичні ранки «Поклін тобі, Тарасе», вечори для старшокласників «Жінки у драмі кохання Тараса Шевченка», усні журнали «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», підготовлені й проведені літературно-музичні композиції «У майбуття із наймолодшими іде пророк зорі...», виховні години «Володар у царстві духа», інтегровані уроки у молодших класах «Шевченко – великий співець України», музичні години «Улюблені пісні Шевченка», уроки позакласного читання «Звучать Шевченкові слова», конкурс на краще читання поезій нашого Генія «Добра пам’ять нащадків». Відбулися І та ІІ (шкільні) етапи ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка учнівської та студентської молоді в усіх навчально-виховних закладах району; районні конкурси читців-декламаторів творів Т. Г. Шевченка та юних поетів «Тарасовими шляхами».
Напередодні святкування 200-ї річниці від Дня народження поета в школах району проходять тижні української мови та літератури, присвячені життю й творчості Великого Тараса.
Завершуються роботи з облаштування місця для встановлення погруддя Т. Г. Шевченка у центрі Монастирища.
Сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю апарату Монастирищенської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Монастирищина гідно зустрічає ювілей Кобзаря"