14 лютого на базі Черкаського обласного центу профілактики та боротьби зі СНІДом відбулась розширена медична рада "Про підсумки діяльності служби протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в 2013 році та визначення програмних заходів міжгалузевої співпраці на 2014 рік".
Такого роду захід на Черкащині пройшов вперше, адже для участі були залучені провідні фахівці медичного, соціального напрямків, пенітенціарної служби та неурядових організацій.
На початку засідання з вступним словом виступив головний лікар Черкаського обласного центу профілактики та боротьби зі СНІДом Петро Левченко, наголосивши, що сьогоднішня зустріч проходить в незвичній формі.
– Це не просто звітна рада медичного закладу за рік, а й аналіз діяльності служби ВІЛ/СНІДу в області, розкриття проблемних питань внутрішньогалузевої та міжгалузевої співпраці, робота з неурядовими ВІЛ-сервісними організаціями області, – відзначив Петро Левченко. – Вимоги життя перетворюють обласний центр СНІДу в Центр контролю за соціально небезпечними хворобами. Адже епідемічна ситуація з поширенням ВІЛ-інфекції в області залишається напруженою, число людей, які живуть з ВІЛ, продовжує зростати серед різних контингентів населення, особливо, серед осіб, які належать до груп високого ризику інфікування.
Тому Петро Левченко висловив вдячність усім присутнім фахівцям, які роблять внесок у подолання ВІЛ-інфекції та підтримують усі починання Центру.
– Саме завдяки спільній щоденній роботі медичних та соціальних служб ВІЛ-інфіковані громадяни мають можливість повноцінного, яскравого життя без обмежень та упереджень, – наголосив Петро Юрійович.
Загалом у ході медичної ради присутніми було обговорено результати роботи щодо профілактики та боротьби зі СНІДом. Зокрема відмічено, що з теперішнього часу включно по області офіційно зареєстровано 5 325 випадків ВІЛ-інфекції (серед них – 958 дітей), із них 1 796 випадків захворювання на СНІД (серед них – 39 дітей), та 825 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом (з них – 14 дітей).
За словами лікаря-епідеміолога обласного центу профілактики та боротьби зі СНІДом Людмили Комасько, темпи поширення ВІЛ-інфекції в області щороку зростають.
– Однак, варто відзначити, що порівняно з 2012 роком, у 2013 році первинна захворюваність на ВІЛ-інфекцію в області за показниками знизилась на 2,7%, – наголосила Людмила Комасько. – Також, у минулому році, порівняно з 2012 роком, у віковій структурі нових випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію з’явилася тенденція до зниження у віковій групі 15-24 роки (з 14,2% до 9,2%), що може свідчити про деякі ознаки стабілізації епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції в цілому через зміну поведінки молоді на менш ризиковану.
Первинна захворюваність на СНІД в області за показниками 2013 року, порівняно з 2012 роком, знизилась на 10,5 %.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині зареєстровано майже тисячу випадків ВІЛ-інфекції серед дітей"