![Сергій Тулуб зустрівся з учасниками Корсунь-Шевченківської битви](http://www.oda.ck.ua/http://s006.radikal.ru/i213/1402/aa/df3d603eabd8.jpg)
Більше трьохсот тисяч радянських солдат та офіцерів у 1944 році боролися за перемогу в одній із найзапеклішій та жорстокіших битв Другої світової війни – Корсунь-Шевченківській. Вона тривала 25 днів і ночей. Перемога саме у цій наступальній операції прискорила визволення України та створила умови для остаточного розгрому гітлерівської армії.
На Черкащині проживає 63 учасники тих кровопролитних боїв. Частина з них сьогодні приїхала до Корсунь-Шевченківського та за круглим столом зустрілася з головою Черкаської обласної державної адміністрації Сергієм Тулубом.
89-річний Іван Яременко – один із тих, кого сьогодні можна назвати «живою легендою», про кого пишуть на сторінках книг. На фронті він був із 1943-ого року. Окрім легендарної битви під Корсунем, брав участь у форсуванні Дніпра біля Кременчука, учасник прориву оборони фашистів біля П’ятихаток. Отримавши поранення у руку, лікувався в госпіталі в Новосанжарах. А після одужання у складі другої роти кулеметників 41-ої гвардійської дивізії 126-ого полку другого батальйону відправили до Корсунь-Шевченківського.
– У тій битві нам було дуже тяжко, але перемогу ми все одно здобули, – сказав Іван Панасович. – Радянські солдати оточили більше 10 дивізій німецьких солдат разом із усією їхньою технікою! Як би вони не прагнули вийти із цього оточення, це їм не вдалося. 50 тисяч фашистських вояків загинуло, 18 тисяч взято в полон. За участь у Корсунь-Шевченківській битві тисячі солдат і офіцерів нагороджено орденами і медалями.
Ветеран подякував керівництву області за можливість поділитися спогадами. «Дякуємо, що чуєте нас», - наголосив ветеран.
Цю думку Івана Панасовича підтримав і заступник голови Черкаської обласної організації ветеранів Григорій Дубовський. – Ви змогли вирішити фактично всі проблеми, які назрівали у нас роками. Це і проблема забезпечення слуховими апаратами, зубопротезування та інші.
Голова облдержадміністрації підкреслив – нині завдання влади полягає у тому, аби зробити комфортним життя тих, хто ціною власної крові і здоров’я виборов для молодого покоління мирне небо.
Як зазначив очільник області, для соціального захисту ветеранів у рамках виконання обласної комплексної програми «Турбота» витрачено понад 30 мільйонів гривень. За три останні роки 29 ветеранських родин отримали ключі від квартир, ще 209 ветеранам вручено автомобілі, – сказав він. – Майже 3,5 тисячі забезпечено інвалідними візками, у санаторно-лікувальних закладах проліковано понад 5 тисяч ветеранів. Окрім того, у медичних закладах області створено 300 спеціалізованих ветеранських палат підвищеної комфортності; здійснюється безкоштовне зубопротезування, забезпечення кардіостимуляторами, слуховими апаратами тощо.
– Сім десятиліть відділяють нас від подій, учасниками яких був кожен із вас. За цей час виросло кілька поколінь наших земляків. І кожне з них – у вічному боргу перед вашим ратним подвигом, – сказав Сергій Борисович. – Нинішнє суспільство – має чути і прислухатися до вас. Адже без пам’яті про нашу історію немає і минулого, а без поваги до минулого не можна будувати сьогодення. Зараз нам, як ніколи, потрібні ваша мудрість, ваш життєвий досвід, ваші моральні устої, ваша непохитна віра в Перемогу. Сьогодні в області проживає 1 398 учасників бойових дій, яким виповнилося 85 і більше років. Це – наша гордість і совість, жива історія нашого народу, незгасна пам’ять для молодого покоління!
Під час огляду експозиції музею історії Корсунь-Шевченківської битви Сергій Тулуб запропонував реставрувати панораму Корсунь-Шевченківської битви, яка розміщена у музеї.
Ювілейні заходи 14 лютого 2014 року об’єднали різні покоління – ветеранів-учасників Корсунь-Шевченківської битви, громадськість, студентську та учнівську молодь. Єдність поколінь – головна ідея заходу, яка має стати і передумовою збереження миру в державі та пам’яті про Велику Вітчизняну війну.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб зустрівся з учасниками Корсунь-Шевченківської битви"