![Дитячий рак – не вирок! Він виліковний!](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/427.jpg)
15 лютого – особлива дата в календарі: Міжнародний день онкохворої дитини. Проте, це не день відчаю, а свято перемоги всіх, хто не байдужий до чужого горя.
Як розповідає головний позаштатний дитячий гематолог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Іванова, боротьба з онкологічними захворюваннями є складною соціальною проблемою, тому основна мета Міжнародного дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних захворювань.
– Наразі в області на обліку перебуває 295 онкохворих дітей. Найчастіше вони хворіють на лейкози та лімфоми. На другому місці серед захворювань – злоякісні новоутворення головного мозку, на третьому – злоякісні пухлини м’яких тканин, – повідомляє Ірина Іванова. – Для лікування дитячої онкологічної захворюваності створено і функціонує на базі КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради Центр дитячої онкології та гематології, – наголосила Ірина Юріївна. – У закладі застосовують сучасні технології, працює кваліфікованих медичний персонал, який неодноразово відвідує провідні онкологічні клініки, бере участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, тренінгах, семінарах тощо.
За словами спеціаліста, при своєчасній діагностиці і правильному лікуванні можна було б досягти до 90 % одужання серед хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому лікарю-педіатру часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини.
– Саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття власних дітей та пам’ятати, що чим раніше буде встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз щодо лікування, – переконана Ірина Іванова.
Також цього дня до маленьких пацієнтів Центру з подарунками завітала голова Наглядової ради фонду «Дитячий світ» Валентина Жуковська.
Довідково:
Обласне дитяче онкогематологічне відділення було відкрите в Черкасах у травні 1993 року в зв'язку зі збільшенням кількості дітей із захворюваннями крові та онкозахворюваннями після аварії на Чорнобильській АЕС. З квітня 2002 року дитяче онкологічне відділення працює на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру і виконує функції обласного Центру дитячої онкології та гематології (далі – ОЦ ДОГ).
ОЦ ДОГ розташований на ІІ поверсі 3-поверхового корпусу. Відділення розраховане на 30 ліжок (15 ліжок гематологічного та 10 ліжок онкологічного профілю, 5 ліжок денного перебування). Також у відділенні є 4 бокси інтенсивної терапії для проведення високодозованої агресивної хіміотерапії.
Створені умови для тривалого перебування хворих дітей, обладнано ігрову кімнату. Працює педагог-психолог, якій допомагає дітям адаптуватись до важкого довготривалого лікування.
Медичний персонал має достатню кваліфікацію для проведення сучасної протокольної терапії за Європейськими стандартами. Таке лікування дає можливість вилікувати до 60-75% хворих.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дитячий рак – не вирок! Він виліковний!"