![Програма «Сто відсотків» – нові можливості для формування інноваційного освітнього середовища](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/424.jpg)
Реалії сьогодення – невпинний розвиток сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, процеси глобалізації та інформатизації суспільства мають значний вплив на формування та становлення сучасної соціально-адаптованої людини. Усвідомлюючи важливість актуального та потенційно-прикладного навчання, освітяни області розуміють усю необхідність запровадження сучасних ІКТ. Відтак, своєчасне виконання Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року (далі – програма) має першочерговий пріоритет.
За результатами виконаної роботи освітяни Черкащини готові інформувати про свої успіхи.
Сьогодні в загальноосвітніх навчальних закладах області за рахунок різних джерел фінансування встановлено 11 267 комп’ютерів, зокрема 788 навчальних комп’ютерних комплексів.
У рамках реалізації національного проекту «Відкритий світ» Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України поставлено обладнання (150 одиниць) – мультимедійні інтерактивні комплекси, дошки, планшети, ноутбуки, нетбуки, програмно-апаратні комплекси для кабінетів фізики, хімії, біології для використання електронних освітніх ресурсів у Маньківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Маньківської районної ради, Черкаську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 17 Черкаської міської ради.
Невід’ємною складовою сучасної освіти є використання мережі Інтернет, до якої на сьогодні мають доступ 642 загальноосвітні навчальні заклади, що становить 100 % від загальної чисельності, зокрема 393 (60 %) – до швидкісного.
З метою підтримки діяльності сучасного загальноосвітнього навчального закладу, сприяння розширенню мережі інформаційних ресурсів для формування єдиного середовища системи загальної середньої освіти створено власні сайти у 491 (76,5 %) загальноосвітньому навчальному закладі області.
Усі шкільні бібліотеки забезпечені комп’ютерною технікою, якої налічується 661 одиниця та підключені до мережі Інтернет. Важливе прикладне освітнє значення має електронна бібліотека у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради.
Зростає показник забезпеченості навчальних закладів мультимедійною технікою. Так, у загальноосвітніх навчальних закладах області для якісної організації навчально-виховного процесу використовується 176 інтерактивних дошок та 544 проектори.
З метою отримання повноцінної освіти для 21 дитини, які у зв’язку з хворобою не можуть відвідувати загальноосвітній навчальний заклад, у містах Черкаси, Сміла й Тальнівському районі організовано навчання з використанням дистанційних технологій навчання.
Оскільки у світлі упровадження новітніх технологій у навчання актуальної сучасної освіти потребують також вчителі навчальних закладів, в області проводиться відповідна робота. Всього за програмою «Intel – Навчання для майбутнього» пройшли тренінги та мають сертифікати 3 837 вчителів області, що становить 100 % від заявленої потреби. Упродовж 2013 року при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради за вказаною програмою додатково підготовлено 364 вчителі. Крім того, за програмою «Вчителі в он-лайні» підготовлено 691 вчителя.
Для впровадження пропедевтичного курсу «Сходинки до інформатики» в початковій школі курсову підготовку пройшли 578 учителів початкових класів (100% від потреби).
За програмою впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» упродовж 2011-2013 років пройшли навчання та отримали сертифікати на курсах підвищення кваліфікації 7 653 педагогічні працівники щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій.
У 2013 році за очно-дистанційною формою пройшли навчання 169 вчителів інформатики. Крім того, підвищили кваліфікацію 90 вчителів інформатики, котрі вперше будуть викладати курс інформатики в 5-9 класах.
В Україні якість освіти проголошено національним пріоритетом, передумовою безпеки держави, гарантією додержання міжнародних норм і вимог реалізації права громадян на освіту. Відтак, виконання та запровадження цільової програми «Сто відсотків» сприяє різносторонньому розвитку підростаючого покоління, яке матиме сучасну освіту.
Маючи у своєму активі успіхи, Департамент освіти і науки облдержадміністрації продовжує роботу щодо виконання Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».
За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Програма «Сто відсотків» – нові можливості для формування інноваційного освітнього середовища"