За участі О. Бригинця, В. Яворівського та А. Мохника у Вінниці на центральній площі міста – Театральній площі - всупереч рішенню влади сьогодні був встановлений пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.
Відкриття пам’ятника відбулося на народному віче сьогодні - 15 лютого 2014 року. На відкритті були присутні понад 5 тис вінничан, громадські діячі і депутати місцевих рад, а також народні депутати від фракції «Батьківщина» О.Бригинець та В.Яворівський та від фракції «Свобода» А. Мохник.
Про це повідомила прес-служба голови конкурсної комісії по вибору зазначеного пам’ятника, народного депутата України (фракція «Батьківщина»), голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця.
«До сьогодні Вінниця була єдиним обласним центром України, в центрі якого не було пам’ятника Великому Кобзареві. На жаль, навіть сьогодні пам'ятник Т. Шевченку прибув до Вінниці напівлегально в супроводі народних депутатів, і встановлений був всупереч рішенню влади», - наголосив О.Бригинець.
Як повідомлялося, міська громада протягом 50 років намагалася домогтися від вінницької влади встановлення пам’ятника Т.Шевченку в центрі міста. У 2004 році Вінницька міська рада нарешті прийняла рішення про встановлення пам’ятника Т.Шевченку на центральній площі міста – на Театральній площі. Але, незважаючи на те, що реконструкція цієї площі таки була проведена, пам’ятник на ній не встановлювали.
Як пояснили Бригинцю на його звернення у прокуратурі, Вінницькою міською радою була проведена реконструкція Театральної площі без встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку у зв’язку із відсутністю коштів. А також через прийняття у 2004 році постанови №1181, згідно з якої питання його спорудження перейшло до компетенції Уряду.
«Враховуючи бажання громади бачити пам’ятник саме на цьому місці, був створений оргкомітет і конкурсна комісія, громада зібрала гроші, в тому числі на Майдані, в сумі 30 000 гривень і їх вистачило на цей чудовий пам'ятник», - розповів О. Бригинець.
У зв’язку із тим, що нещодавно у Вінниці стався прикрий інцидент на центральній площі - тітушки знищили депутатську приймальню - народні депутати В.Яворівський і О.Бригинець звернулися до Вінницького міського голови та до вінницької міліції з вимогою взяти пям’ятник Т. Шевченку під охорону, щоб не допустити провокацій і дій спрямованих проти національного символу.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: У Вінниці всупереч бажанню влади громада встановила пам’ятник Шевченку (ФОТО)"