Вчора у Шевченківському районному суді відбулися чергові слухання у кримінальній справі, порушеної щодо Сергія Одарича.
Під час засідання заслухали трьох свідків, а саме: Андрій Савчук, який у період 2007-2009 років працював заступником міського голови, Василь Маринкевич, котрий був секретарем міської ради і депутатом, Наталія Даньковська, працівника юридичного відділу міськвиконкому.
Ці свідки не були допитані прокуратурою під час досудового слідства. Хоча сторона Одарича про це неоноразово клопотала.
Першим давав свідчення Андрій Савчук. Він зазначив, що одна з потерпілих – Валентина Мироненко – не виконувала його доручень, як заступника міського голови. Зокрема, вона "проігнорувала" завдання про формування і створювання механізму випуску муніципальних облігацій під енергозберігаючі проекти.
На запитання адвокатів "Чи зверталися ви до міського голови із службовими записками щодо неякісної роботи Валентини Мироненко?" він відповів, що подавав такі документи. А як наслідок – були догани. А з деяких питань він навіть ініціював проведення щодо неї службового розслідування.
Виявився і той факт, що Валентина Мироненко "самоусунулася" під час підготовки Програми соціально-економічного розвитку – одного з важливих документів міста. Тому його підготовкою і формуванням займався інший працівник управління економіки.
Свідок Наталія Даньковська повідомила суду, що трьох потерпілих – заступників міського голови Анатолія Прокопова, Володимира Шабанова, Володимира Невесенка – звільняла міська рада, а не особисто міський голова. Прокуратура інкримінує Сергію Одаричу незаконне звільнення працівників, а саме трьох заступників мера.
Окрім того, Наталія Даньковська розповіла, що Одарич виконував рішення судів щодо поновлення працівників. Зокрема виносив на розгляд міської ради і виконавчого комітету питання про поновлення за рішенням суду заступників мера. Однак це питання не отримувало достатньої кількості голосів депутатів.
– Навіть сам Одарич голосував "за", коли виносив ці проекти на розгляд міської ради і виконавчого комітету. Але рішення ухвалює не один мер, а депутати. Вони цього не підтримували, – зазначила Наталія Даньковська.
Нагадаємо, що прокуратура звинувачує Одарича у невиконанні рішення судів щодо поновлення працівників.
Свідок Василь Маринкевич розповів, що період 2006-2008 року був дуже складний. Депутатський корпус складався з представників різних політичний партій і вони вимагали сформувати виконавчий комітет з урахуванням їхніх пропозицій.
– За яких підстав звільнилися заступники Шабанов, Невесенко, Прокопов? – адвокат
- Безумовно, за недоліки в роботі. Пан Одарич висував великі вимоги до роботи. І сесія підтримала пропозиції про оптимізацію виконкому. У нас тоді було 11 чи 12 членів виконкому, у той час як в інших містах – 6-8. Тоді були звільненні не лише вельмишановні Шабанов, Невесенко, Прокопов, але й інші – наприклад, Савін, Стрижак. І вони також не увійшли до нового виконкому. Савін, наприклад, не оскаржував свого звільнення в суді, – розповів Василь Маринкевич.
На його думку, кримінальна справа, порушена щодо Сергія Одарича, взагалі носить політичне забарвлення. У 2013 році пішли кримінальні справи, і не тільки проти Одарича, але й членів його команди.
– Мене дивує, коли кримінальна справа розглядається за статтею "Невиконанню рішенню суду". Я пам’ятаю, що надійшло рішення суду про поновлення заступників на посаді, тут же Одаричем розписано на сесію міської ради. Розглядається. Інша справа не голосується депутатами. І вони мають на це право.
На мій погляд те, що залежало від Одарича, він виконав. Це було і не один раз. І потім якщо не зраджує пам'ять, він поновлював заступників своїм розпорядженням. І тоді був скандал в депутатському корпусі. Адже поновлювати, звільняти, затверджувати заступників – це ВИКЛЮЧНЕ право міської ради, – розповів Василь Маринкевич.
Наступне засідання у кримінальній справі призначили на 11 лютого. Там планують продовжити розгляд свідків зі сторони захисту Сергія Одарича.
Довідка: кримінальна справа щодо Сергія Одарича була порушена весною минулого року. Її активізували одразу після оголошення депутатами недовіри міському голові. У вересні кримінальна справа потрапила на розгляд до судді Шевченківського суду Лариси Радуцької.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбулися чергові слухання у кримінальній справі проти Одарича"