На столичному Хрещатику переодягнені силовики хапали мирних беззбройних демонстрантів, що вийшли за периметр барикад, відвозили за місто, де жорстоко катували, а потім кидали помирати в лісі.
У понеділок, 20 січня, вдень у Київську лікарню швидкої допомоги поступили двоє молодих хлопців з важкими травмами.
У 19-річного Кирила Бунтова з Житомира перелом руки, численні забої та гематоми, а обличчя хлопця взагалі перетворилося на криваве місиво. 30-річний Сергій Сікорський з Черкаської області отримав перелом двох лівих ребер, забої спини і рук. У обох пацієнтів відбиті м'язи гомілок і п'яти, вони практично не можуть ходити.
Обидва – жертви жорстокої розправи "беркутівців". При цьому молоді люди перебували далеко від бойових дій на вулиці Грушевського – прогулювалися Хрещатиком, де зараз досить спокійно.
Кирило і Сергій не брали участь у бійках і провокаціях, не тримали в руках кийки і не робили нічого протизаконного. Тому, коли їх одного за іншим взяли під руки міцні хлопці у штатському і повели до мікроавтобусів, вони нічого не зрозуміли.
– Я з цим хлопцем взагалі не був раніше знайомий, – з жалем дивлячись на Кирила, говорить Сергій Сікорський. На відміну від товариша по нещастю він хоча б може сидіти. – От і познайомилися... А діло було так. Я приїхав з Черкаської області кілька днів тому.
Серцем вболівав за Україну і хотів перебувати поруч, але, коли почалося протистояння на Грушевського, туди не поліз. Стояв на морозі всю ніч, слухав, що говорять зі сцени Євромайдану. Вранці в понеділок пішов трохи розім'яти ноги, а заодно подивитися на барикаду біля ЦУМу.
Як тільки вийшов за периметр барикади, до мене відразу підійшли кілька міцних чоловіків у цивільному. До цього вони стояли групкою осторонь, і було видно, що когось чекають. Виявляється, чекають таких, як я, – тих, хто вийшов за барикаду. До мене підійшли з двох сторін і швидко, вправно схопили під руки.
Обшукали. Забрали мобільний телефон. Я пручався, вимагав пояснень, але ні вирватися, ні отримати відповіді, за що мене схопили, так і не зміг. Мене грубо заштовхали в мікроавтобус. За кермом сидів водій у формі спецпідрозділу "Беркут". Силовиків в штатському (тепер уже стало зрозуміло, що це вони) було шість чоловік. На підлозі автобуса вже лежав побитий хлопець. Це і був Кирило.
– Так, мене теж намагаються допитувати, – усміхається Сергій Сікорський. – Але це ж смішно. Адже діє одна і та ж банда. Люди, які схопили нас з Кирилом і відтягли в автобус, особливо навіть не приховували, хто вони. Прямо там, в мікроавтобусі, мене поставили на коліна, стали бити по спині і задавати питання: "Чиї накази ви виконуєте? Хто роздає вам на Майдані вказівки? Хто підпалив наш автобус на Грушевського? " Що я міг їм відповісти? Тільки просив не бити мене. Тоді "беркутівці" розлютилися і сказали, що ми ще пошкодуємо. Нас повезли кудись за Київ, у бік Оболоні. Зупинилися на окраїні якогось селища, назви якого я не знаю.
Кілька силовиків вийшли з мікроавтобуса і почали озиратися по сторонах – перевіряли, щоб не було свідків. Решта схопили нас з Кирилом і потягли до лісу.
Там роззули, поклали обличчям на землю і почали бити . Били і ногами, і руками, молотили кийками по п'ятах і гомілках. Питали все те ж саме – про автобус, про командирів евромайдана. А потім стали просто лупити і примовляти: "Отримайте, скоти, революцію. Будете знати, за кого голосувати". Тривали ці тортури близько години. Потім "беркутівці" виїхали.
Замерзлі, понівечені і знесилені хлопці не відразу змогли піднятися з холодною землі. Насамперед спробували знайти свою розкидану по лісу взуття.
На це пішло багато часу – ходити ні Кирило , ні Сергій не могли. З горем навпіл натягнувши черевики на розпухлі від побоїв ноги, молоді люди спробували вибратися з лісу ближче до людей. Пересувалися вони дуже повільно – часом повзли, іноді, підтримуючи один одного, вдавалося йти. Нарешті побачили дорогу і будиночки.
– Як ми зраділи, що вийшли до людей! – Згадує Сергій. – Нарешті нам допоможуть! Але не тут-то було. Ми стукали у всі будинки і хвіртки, просили допомогти, викликати "швидку", говорили, що нас побили. Але ніхто не відкрив. Побачивши нас, закривавлених, місцеві жителі поспішали швидше закрити двері. Тільки один перехожий – чоловік, який гуляв на вулиці з дружиною і дітьми, – зглянувся: показав, де знаходиться медичний пункт. Ми з останніх сил дошкандибали туди і в знемозі просто впали на порозі. Там нас оглянули і викликали " швидку" з Києва. Так ми опинилися тут.
Кирилу, звичайно, дісталося більше. Але у мене теж ломить і руку, і спину. А до гомілок взагалі не доторкнешся – лікарі кажуть, що від ударів м'язи відійшли від кісток. Але, як тільки трошки одужаю, відразу ж знову піду на Майдан. Тепер я як ніколи впевнений, що потрібно домагатися правди – інакше будь-якої людини, як мене, нелюди зможуть схопити на вулиці і безкарно побити до напівсмерті.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Беркутівці" били нас палицями, – свідчення черкащанина"