«Щиросердно вітаю всіх краян з ювілеєм утворення Черкаської області, яка з’явилася на карті України 60 років тому, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Радянського Союзу.
Наш край є унікальним куточком: родючі чорноземи, дивовижна природа, багата історико-культурна спадщина зробили Черкащину справжньою перлиною України.
Немає такої сторінки в історії нашої Вітчизни, в яку б не були вписані славетні імена та події Черкащини. Тут гартувався козацький дух, формувалася державність. Тут розквітли державотворча мудрість Богдана Хмельницького і мистецький геній Тараса Шевченка.
І в усі часи найбільшим багатством Черкащини були її люди. Вони мужньо боронили рідну землю від ворога в роки воєнних лихоліть, збагачували її в мирній праці, щиро вболівали за долю та майбутнє своєї Вітчизни.
Черкаська земля дала світу сотні визначних і талановитих постатей; понад 160 Героїв Радянського Союзу, 190 Героїв Соціалістичної Праці та Героїв України.
60 років невпинного поступу, звитяжної напруженої праці і вагомих здобутків – такий потужний шлях розвитку Черкащини. Останнє десятиліття для країни було непростим. Не стала винятком і наша область.
Але сьогодні зустрічаємо ювілей вагомими результатами, які підтверджують вірність курсу Президента України Віктора Януковича на модернізацію економіки, що призводить до докорінних перетворень у багатьох сферах життя краю.
Це і рекордний за всю історію області врожай 2013 року – більше 4 мільйонів тонн збіжжя з врожайністю понад 63 ц/га зернових, і приріст промислового виробництва за останні роки майже на 80 відсотків, і зростання середньомісячної заробітної плати більше, ніж в 1,7.
У той же час, стратегічним пріоритетом нашої діяльності є розвиток. Зокрема, це модернізація виробництва, створення нових робочих місць із належним рівнем заробітної плати, будівництво житла, удосконалення соціальної інфраструктури.
У цьому напрямку ми маємо певні досягнення. Збудовано найсучасніші обласну дитячу лікарню та консультативно-діагностичний центр; завершується спорудження перинатального центру. Будуються школи, дитячі садочки та стадіони. Триває реконструкція Шевченківських об’єктів.
Низький уклін тим, хто започаткував славну історію області й тим, хто творить її сьогодні.
Особлива подяка трудівникам села, хліборобам, які є гордістю нашого краю. Хочу подякувати і працівників інших галузей – промисловцям, будівельникам, транспортникам, переробникам, зв’язківцям, комунальникам, підприємцям. Саме завдяки їх самовідданій праці забезпечується життєдіяльність Черкаського краю.
Ці успіхи були б неможливими без ефективної роботи працівників закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту.
Слова вдячності і правоохоронцям шевченкового краю, які забезпечують захист прав і свобод громадян.
Особливу надію ми покладаємо на молодь – саме вам продовжувати славні традиції нашої Черкаської землі.
Бажаю всім нам здійснення задумів, родинного щастя, добробуту та благополуччя! Слава Черкащині та її трударям! Слава Україні!» – сказав під час урочистостей до 60-річчя області голова ОДА, Герой України Сергій Тулуб.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: «Низький уклін тим, хто започаткував славну історію області й тим, хто творить її сьогодення!»"