![Живи, квітуй і розвивайся, наш рідний Черкаський краю!](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/20.jpg)
7 січня 1954 року – пам’ятна дата в історії Черкащини. Це відправна точка в непростому, але славному життєвому шляху Черкаської області, як невід’ємної часточки України, яка продовжує бути її серцем, духовною основою і великим потенціалом.
Саме цього дня, згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР, на карті України з’явилась нова область – Черкаська, і ми є свідками та творцями її життя і розвитку, її успіхів та досягнень.
І дуже символічно, що 60-річчя славної Черкащини відзначається в День Різдва Христового, бо в цьому збігові вбачається саме Боже благословення на те, щоб Черкащина жила, успішно розвивалась, продовжуючи історію краю, яка має глибокі витоки із глибини віків, що протягом багатьох століть наповнювали змістом літопис України як держави.
В Чигирині з нагоди відзначення ювілею області відбулися урочисті заходи: молебень за Черкащину та її жителів в храмі Казанської Божої Матері, святковий концерт за участю творчих колективів районного центру та святковий феєрверк.
Вітаючи всіх жителів району зі святом, голова райдержадміністрації Олександр Цисаренко підкреслив, що упродовж всього 60-річного шляху в складі Черкаської області йшов і Чигиринський район.
Чигиринщині є чим і ким пишатися – від непересічної духовної постаті великого гетьмана Богдана Хмельницького – до наших сучасників, чиєю працею і натхненням пишеться історія та сьогодення краю. А, як відомо, їх творять особистості. В 60 років історії Черкаської області золотими літерами вписані персоналії наших сучасників, які прославили край Богдана і Тараса на всю Україну. Одні з них залишились у світлій пам’яті земляків, інші продовжують творити поруч з нами. Розвиток області здійснювався невтомними руками людей праці. Кращих з них держава відзначила почесними званнями, - зазначив Олександр Борисович.
Згадуючи історичний шлях розвитку Черкащини, серед представників обласного керівництва районний очільник назвав першого керівника області - Лутака Івана Кіндратовича – уродженця села Комарівка Макарівського району на Київщині – Героя Соціалістичної Праці, кавалера 4-ох орденів Леніна, Жовтневої Революції, Червоної Зірки, Трудового Червоного Прапора, багатьох трудових і бойових медалей. Це був мудрий господарник, котрий вивів Черкащину на той стартовий майданчик, з якого почався її поступальний рух історією України.
Привітала краян зі святом і голова районної ради Ганна Совгира. Вона щиро подякувала працівникам всіх галузей діяльності за їх невтомну працю та побажала Божого благословення на всі добрі справи задля розвитку рідної землі.
З нагоди відзначення 60-річчя утворення Черкаської області почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради були нагороджені:
Діденко Олександр Васильович – вчитель інформатики Чигиринського НВК № 2;
Кришня Таїсія Олександрівна – учениця 11 класу Чигиринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. Б.Хмельницького;
Мовчан Світлана Віталіївна – завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Чигиринської централізованої бібліотечної системи;
Керносенко Микола Олександрович – тракторист технічно-господарського відділу НІКЗ «Чигирин»;
Овдій Володимир Миколайович – головний агроном СТОВ «Дружба»;
Юрченко Раїса Ананіївна – завідуюча інфекційним відділенням Чигиринської центральної районної лікарні;
Яценюк Володимир Вікторович – голова споживчого товариства «Ринок-Чигирин»;
Макарчук Валентина Михайлівна – майстер швейного цеху ТОВ «АвВа».
До підніжжя пам’ятників видатних синів українського народу Богдану Хмельницькому та Тарасу Шевченку поклали квіти від їх вдячних нащадків.
Концертні номери, підготовлені талановитими самодіяльними артистами підняли святковий настрій всім учасникам урочистого заходу. А колядки з побажаннями миру, злагоди, достатку і благополуччя, якими була насичена святкова програма заходу, - стали символічним устремлінням у майбутнє Черкаської землі:
В Черкаськім краї щедро родять ниви,
Тут люди щирі, працьовиті і завзяті.
Це край добра, духовності, надії.
Квітуй, Черкащино, у Божій благодаті!
За інформацією відділу інформаційної політики,суспільно-політичних питань та зв’язків з громадськістю апарату Чигиринської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Живи, квітуй і розвивайся, наш рідний Черкаський краю!"