Кожного дня міліціонери викривають нечистих на руку бізнесменів, котрі продають небезпечний товар під відкритим небом наражаючи при цьому себе та оточуючих на небезпеку, адже продавати піротехніку можуть тільки спеціалізовані магазини з універсальним асортиментом непродовольчих товарів.
Продавці цих товарів мають пройти спеціальну підготовку і отримати допуск до роботи з піротехнічними виробами. Запам’ятайте: законно придбати на ринку петарду, ракету, феєрверк чи салют майже неможливо.
За незаконну реалізацію піротехнічних засобів (на ринках, вулицях тощо) закон передбачає адміністративну відповідальність із конфіскацією товару. Зокрема відповідно до статті 195–6 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів" передбачено покарання у вигляді штрафу від 595 до 1020 гривен з конфіскацією піротехніки.
Спокушаючись на невелику ціну люди купують саморобні піротехнічні вироби, які швидше нагадують невелику бомбу, аніж святкову піротехніку, але ніхто не задумується про наслідки які можуть бути після невмілого використання таких невеликих смертоносних іграшок, особливо коли вони знаходяться в руках дітей.
Вже зафіксовано не один випадок невмілого або ж халатного використання петард в результаті якого були травмовані сторонні перехожі чи пошкоджене майно. Але невміле користування піротехнікою може призвести й до летальних випадків та каліцтва.
Слід зазначити, що законодавством заборонено застосовувати побутову піротехніку, яка може травмувати людину осколками, горючими елементами і дрібними частинами. Не можна кидати піротехнічні вироби, вдаряти по них, тягнути за фітіль. Не дозволено переносити їх у кишенях, під одягом, зберігати незапакованими. Не можна залишати петарди, феєрверки, ракети без нагляду. Заборонено розбирати такі вироби або переробляти їх. Не слід використовувати побутову піротехніку ближче ніж за сто метрів від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків для перестарілих та інших громадських споруд чи житлових будинків. Також не можна кидати петарди під ноги перехожим, з вікон та балконів. Заборонено запускати феєрверки з дахів будинків.
Нетверезим громадянам взагалі не можна брати у руки піротехнічні вироби адже від дій людини свідомість якої затьмарена алкоголем можуть постраждати не тільки особи які використовують піротехнічні засоби, а й оточуючі.
Шановні громадяни, якщо ж ви все таки надумали придбати піротехнічні вироби то перш за все подбайте про свою безпеку і безпеку оточуючих та запам’ятайте: купувати піротехніку варто лише у спеціалізованих магазинах, та в жодному разі не на ринку, обов’язково треба звертати увагу на ліцензію продавця, а також запитати інструкцію до товару, адже такі веселощі можуть мати досить велику ціну і розраховуватись за такі забавки прийдеться дуже дорого – власним здоров’ям, а то й життям.
Повідомляє СЗГ УМВС України в Черкаській області.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Майже 15 кілограмів петард, ракет та феєрверків вилучили правоохоронці Черкащини"