Харківська влада мотивує будівництво дев’ятикупольного 40-метрового храму з підземним паркінгом на 100 автомобілів у сквері Перемоги (за адресою: Чернишевського, 17) відновленням культурної спадщини міста Харкова, що нібито відповідає завданням та напрямкам виконання Комплексної міської програми розвитку культури в м. Харкові на 2011-2016 роки.
Про це йдеться у відповіді Харківської міської ради на звернення голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця щодо будівництва на території скверу.
Як повідомлялося, Харківська міська рада прийняла рішення забудувати сквер Перемоги (в якому розташований головний символ Харкова – Дзеркальний струмінь), дев’ятикупольним 40-метровим храмом з підземним паркінгом на 100 автомобілів. Харків’яни, які звикли відпочивати у цьому сквері, обурені ідею будівництва і просять відмінити рішення Харківської міської ради щодо надання земельної ділянки під будівництво храму.
«Як повідомила мені харківська влада, згідно з історичною довідкою, яка міститься у пояснювальній записці до проекту, на цьому місці у 1783 році була побудована церква в ім’я Воздвиження Хреста Господнього. Храм неодноразово перебудовували. У 1872 році залишилося два бокових вівтар храму – Святого Сергія та в ім’я Святих Жон-Мироносиць. У 1930 році храм було знищено. Як стверджують харків’яни, сучасний проект нової церкви немає з нею нічого спільного і не є відновленням історичної споруди. Відновлення храмів, це важлива справа, але побудова новобудов під виглядом відновлення храмів - це профанація, культурний злочин, який не лише не має нічого спільного з відновленням культурного середовища, а й прямо суперечить йому», - заявив О.Бригинець.
Крім того, нове будівництво також передбачає прокладання двох нових вулиць безпосередньо крізь сквер з будівництвом проїзної частини: вул. Гоголя і вул. Мироносицької.
Як стверджують харків’яни, у радіусі 15 хв. пішки є п’ять храмів, які повністю задовольняють релігійні потреби мешканців. А тому вони не розуміють навіщо будувати у мало не єдиній зеленій зоні міста таку величезну споруду.
«Харків’яни мають великий досвід боротьби з дорогами через парки. Минуле будівництво призвело до глобального міського конфлікту. Здається, і цього разу міській владі треба не стільки церква, скільки конфлікт», - обурений О.Бригинець.
Довідка: Рішенням Харківської міської ради від 03.07.08 депутати ухвалили рішення про відведення земельної ділянки площею близько 0,33 га для будівництва храму в ім’я Святих Жон-Мироносиць з автомобільним паркінгом по вул. Чернишевській, 17. У 2008 році харків’яни змогли зупинити це будівництво шляхом збору підписів до мера.
Рішення Харківської міськради від 25.09.2013 №1252/13 надається дозвіл релігійній громаді Св. Жон-Мироносиць харківської єпархії УПЦ на розроблення документації із землеустрою для будівництва і подальшої експлуатації Храму Святих Жон-Мироносиць.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: Харківська влада хоче відбудувати у сквері Перемоги історичний підземний паркінг?"