Черкащанину Ярославові Приходьку інкримінують насильство проти правоохоронця.
Кримінальне провадження проти Ярослава Приходька відкрили за подіями 11 грудня, коли депутати місцевих рад та інші черкащани підіймали європрапор на площі перед міською радою. Тільки–но вони підійшли до щогли, як натрапили на живий кордон правоохоронців. Зрештою євростяг підняли у штовханині із міліцією.
Після цього учасників акції почали викликати на допити. А вже за два дні виявили винного – 22–річного євромайданцівця Ярослава Приходька. Згідно із підозрою, яку Ярославу вручив слідчий, хлопця звинувачують у насильстві щодо працівника правоохоронних органів. Досудовим розслідуванням встановлено, що Ярослав Приходько навмисно заподіяв побої працівникові батальйону патрульної служби, лейтенанту міліції, який під час мітингу виконував службові обов’язки з охорони громадського порядку. Зокрема, Ярослав Приходько скористався тим, що лейтенант стояв спиною до нього, умисно наніс йому удари в область спини та шиї. Після чого зник із місця скоєння злочину, йдеться у повідомленні про підозру.
Ярослав стверджує, що від затримання і до самого суду минула лише година. Ще державного захисника йому не встигли надати, як суддя вже задовольнив клопотання слідчого стосовно запобіжного заходу. Тепер Ярослав упродовж двох місяців, допоки триватиме слідство, із шостої вечора до шостої ранку сидітиме під домашнім арештом. Якщо провину Приходька доведуть, йому загрожує до 5 років позбавлення волі.
Наразі хлопця найбільше турбує той факт, що ухвалою суду його повторно направляють на психіатричне обстеження. Хоча Ярослав ніколи не стояв на обліку в психіатричній лікарні.
"Мене у судовому порядку направляють на психіатричне дообстеження через те, що у психіатричній клініці міста Сміли не надали чіткої відповіді, чи я є підсудним. Вони знайшли якусь хворобу, я в цих термінологіях не розуміюся, але я читав і брався за голову. Тому наразі мене збираються направити до Київського міського центру судово–психіатричних експертиз", – каже Ярослав.
У коментарі Радіо Свобода юрист громадської приймальні Черкаської обласної організації Комітету виборців України Тетяна Кавальчук зауважила, що адвокати Приходька можуть оскаржити цю ухвалу в суді.
"Якщо Ярослав Приходько не перебував на обліку із цим діагнозом, якщо черкаські психіатри, які проводили першу експертизу, не змогли встановити і зробити висновок щодо наявності в нього таких характеристик, я думаю, що в адвокатів є всі підстави звертатися за оскарженням цієї ухвали. І в цьому випадку має оцінюватися насамперед те, чи було достатньо підстав направляти особи на проведення цієї експертизи", – пояснила юрист.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Активіста, який піднімав прапор Євросоюзу у Черкасах, суд відправляє на психіатричну експертизу"