![Свободи та інтереси дітей – під захистом держави](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/185.JPG)
Сьогодні захищати свої права діти вчаться ще у юному віці, вони добре розуміють цінність якісної освіти, прагнуть всебічно розвиватися. Безправна людина не може стати вільною, тому права, свободи та законні інтереси дітей потребують постійної уваги з боку держави, суспільства, педагогічних працівників і передовсім батьків.
Що потрібно дитині, аби її особистість гармонійно та повноцінно формувалася? Перш за все це право жити і виховуватися в сім’ї, право на медичне обслуговування, а також освіту, в тому числі й позашкільну. Однак нерідко гарантії цих прав мають суто декларативний характер, а отже, на практиці фактично не діють.
За словами Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, Черкаська область розробила одну з кращих регіональних програм із забезпечення дітей-сиріт житлом, ведеться послідовна робота і контроль з боку державної адміністрації. Цього року 64 дитини-сироти, позбавлені батьківського піклування, забезпечено житлом. Для порівняння: минулого року житло отримали 34 дитини цієї категорії, в 2010 році - 6. Тобто, кількість дітей-сиріт, які протягом цього року були забезпечені житлом, зросла в десять разів.
Також з початку року в області усиновлено 66 дітей, з яких 17 – старші 5 років. Забезпечено пріоритет національного усиновлення над міждержавним: із загальної кількості усиновлених дітей 54 (82%) – усиновлені громадянами України.
За вказаний період у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу влаштовано 71 дітину-сироту, дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 17 більше ніж за 2012 рік (54). Сьогодні 452 дитини вказаної категорії виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. З початку року в області створено 18 нових прийомних сімей та 3 дитячі будинки сімейного типу.
Серед інших позитивних результатів діяльності – сьогодні в області практично немає черги в дитсадки, за винятком деяких районів. Главою держави поставлено завдання охопити не менше 70% дітей позашкільною освітою. Спілкуючись з представниками ЗМІ голова облдержадміністрації Сергій Тулуб відзначив, що сьогодні в області 71 тисяча дітей (65% від дитячого населення) має можливість займатися в гуртках, секціях, художніх, музичних, хореографічних, спортивних школах. Причому, тільки цього року кількість дітей, які отримали можливість займатися в закладах позашкілля, збільшилася більше ніж на 10 тисяч.
«Важливо усвідомити, що більшість відносин «батьки – діти» не регулюються законодавством, а закладені саме в традиціях сім’ї. Адже немає закону, який зобов’язує мати або батька співати колискову… Тож неоціненним для дитини є значення сім’ї. «Без сім'ї немає щастя на землі» – свідчить народна мудрість. Відтак, безперечним досягненням цього року є те, що станом на 1 грудня 2013 року із 2433 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в області 87% виховуються в сімейних формах», – зазначив Сергій Борисович.
Як зауважила начальник служби у справах дітей Оксана Покатілова, пріоритетним напрямком розвитку у 2014 році є попередження соціального сирітства дітей, а саме надання родині, яка потрапила у складні життєві обставини, необхідної допомоги, якісних соціальних послуг, спрямованих на підтримку виховної функції сім’ї з метою недопущення позбавлення батьків батьківських прав та вилучення дитини з біологічної родини.
Водночас, Глава держави поставив завдання приділити більше уваги питанню реформування інтернатних закладів і створення центрів соціальної допомоги для дітей та сімей з дітьми, посилити роботу із забезпечення прав дітей з особливими потребами. «Варто пам’ятати, що від того, які гуманітарні, людські, сімейні цінності ми запропонуємо наймолодшим українцям, залежить якість нашої держави через 20 років», – переконаний Президент України.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Свободи та інтереси дітей – під захистом держави"