![Уманщина завершила естафету творчих звітів області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2891.jpg)
Йдучи назустріч знаменним датам – 200-й річниці від дня народження Тараса Шевченка та 60-й річниці утворення Черкаської області, з початку жовтня проходять творчі звіти районів та міст Черкащини в рамках обласного фестивалю народної творчості. Це яскраві, захоплюючі, феєричні дійства, в яких беруть участь танцювальні, вокальні, музичні колективи, запалюються нові зірочки, відкриваються неповторні таланти.
14 грудня в місті Умань у міському Будинку культури звітувалися колективи Уманського району та міста Умань, завершуючи естафету творчих звітів області.
Оцінювало творчі здібності художніх колективів компетентне журі: голова журі – директор КУ «ОЦНТ та КОР» обласної ради Таміла Іванова та заступник директора Людмила Глухенко, народна артистка України, солістка Черкаської обласної філармонії Ольга Калина, заслужений артист України, головний хореограф обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Володимир Татаринов.
Почесними гостями творчого заходу були голова Уманської районної державної адміністрації Анатолій Петренко та міський голова міста Умань Юрій Бодров, які привітали учасників та обмінялись символічними подарунками. До них долучилися голова Уманської районної ради Сергій Кулібаба та перший заступник голови райдержадміністрації Олег Кожем’як.
Підтримали своїх конкурсантів представники районної та міської влади, а також жителі району та міста.
Традиційно було покладено квіти до пам’ятника Т. Шевченку та до Обеліска Слави.
Перед початком концертної програми в фойє Будинку культури розгорнулась чудова виставка робіт народних умільців та майстрів декоративно-прикладного мистецтва Уманського району та міста Умань, які крім виставок своїх доробок, показували майстер-класи.
Першими свою звітну програму продемонстрували творчі колективи Уманського району. Розпочалась художня програма піснею «Привітальна» у виконанні народного самодіяльного ансамблю танцю «Нивка» Уманського національного університету садівництва, керівник Наталія Шаповаленко.
Зведений хоровий колектив району (сіл Дмитрушки, Кочубіївка, Городецьке), під керівництвом Михайла Хекала на музику та слова Михайла Хекала виконали пісню «В сім’ї єдиній».
Танцювальними талантами глядачів вразив хореографічний колектив «Веснянка» РЦДЮТ (керівники Наталія Шостенко, Маргарита Ігнатюк) композицією «Ми – українська сім’я».
Оплесками зустріли глядачі виступ народного аматорського тріо бандуристок «Кобзарева горлиця» РЦКіД (керівник Олександра Шкуренко), які виконали музичний твір на слова Тараса Шевченка «Чи ми ще зійдемось знову?».
Глядацькі симпатії отримали дует Ропотуського СБК у складі Аліни Лисак та Юрія Насальського за виконання пісні «Не тополю високую», за участю хореографічної постановки зразкового ансамблю «Вікторія» Ладижинської ДМШ (керівник Оксана Сивачук).
Вразило членів журі декламування уривку з поеми «До Основ’яненка» методиста Уманського РЦКіД Наталії Рудої та у її виконанні музично-хореографічної композиції «Сік землі», за участю хореографічних колективів Родниківського та Старобабанівського СБК під акомпанемент народного ансамблю української пісні «Горицвіт» РЦКіД, (керівники Володимир Павленко, Ніка Михайлевська, Діана Адаменко).
Свої таланти членам журі та глядачам демонстрували фольклорні колективи: «Берегиня» Текучанського СБК (керівник Тетяна Золотніцька) з піснею «Не сіяно, не орнано», Юрківського СБК (керівник Олена Панченко) «По ліщину», Томашівського СБК «Берегиня» (керівник Ганна Руденко), народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Калина» Черповодівського СБК.
Змістовну літературно-хореографічну композицію «Відлуння лихої доби» продемонстрував творчий колектив РЦКіД.
Свої творчі доробки показали народний вокальний ансамбль РЦКіД «Схід Сонця» (керівник Ігор Квітченко); народний аматорський ансамбль «Квінтон» РЦКіД (керівник Світлана Білаш); вокальний ансамбль викладачів «Черемшина» Бабанської ДМШ (керівник Вікторія Кириченко); народний ансамбль «Горицвіт» РЦКіД (керівник Володимир Павленко); вокальне тріо «Веремія» РЦКіД, вокальний колектив Вільшанослобідського СК та хореографічного колективу Родниківського і Старобабанівського СБК.
Вразив глядацьку аудиторію виступ ВІА «Атмосфера» (керівник Олександр Біденко) виконанням авторської пісні Олександра Біденка «Знаю…»
Шквал аплодисментів викликала постановка «Космічна фантазія» акробатичного колективу «Весела дітвора» Старобабанівського СБК (керівник Наталія Роговенко).
Завершився творчий звіт Уманського району піснею «Мова єднання» у виконанні Аліни Лисак та учасників дитячого ансамблю «Радість» Бабанської ДМШ (керівник Юлія Мазура та Ольга Чех) та святковим феєрверком.
Далі творчу естафету перейняло місто Умань.
Для звіту були відібрані найкращі художні номери як окремих виконавців, так і творчих колективів міста: народний самодіяльний ансамбль танцю «Нивка» Уманського національного університету садівництва; хор, ансамбль трубачів та ансамбль народної музики «Ятрань» Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького; народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві», вокальне чоловіче тріо «Гонта», вокальний ансамбль «Софія», народний самодіяльний ансамбль «Яворина» Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини та ін.
За рішенням журі кращі художні номери будуть включені до підсумкового обласного концерту, який відбудеться 9 січня 2014 року в місті Черкаси.
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики виконавчого комітету
Уманської міської ради та відділу зі спеціальних питань регіонально-інформаційної
політики та зв’язків зі ЗМІ апарату Уманської РДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Уманщина завершила естафету творчих звітів області"