![Тетяна Прітченко взяла участь у селекторній нараді з питань функціонування соціальної сфери](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2889.jpg)
Сьогодні під головуванням Міністра соціальної політики України Наталії Королевської відбулась селекторна нарада з питань функціонування соціальної сфери, зокрема щодо забезпечення пенсійних та соціальних виплат, роботи установ і закладів, що надають соціальні послуги населенню, у зимовий період. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Олег Шимчук, начальник головного управлінняа Пенсійного фонду України в області Володимир Багрійчук, директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, інші фахівці.
У вступному слові Міністр соціальної політики України Наталія Королевська зазначила:
– Саме від нас залежить доля незахищених верств населення (діти-сироти, інваліди, особи, звільнені після відбуття покарання, молодь, яка закінчила навчання або звільнилася із строкової військової служби, один з батьків, який утримує інваліда з дитинства). Наше завдання полягає в тому, щоб в першу чергу забезпечити надійний захист тим людям, які цього найбільше потребують. Ми разом повинні забезпечити безперебійну роботу соціальної сфери. Саме держава повинна захищати населення, яке не може конкурувати на ринку праці, але є працездатним. Захист та працевлаштування соціально незахищених верств населення відбувається за допомогою законодавства, яке стимулює роботодавців приймати на роботу різні категорії персоналу.
На нараді було розглянуто ряд важливих питань, зокрема стан забезпечення соціальних виплат із бюджетів фондів соціального страхування.
На Черкащині Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності фінансування на виплату допомог застрахованим особам здійснюється вчасно та в повному обсязі.
Також було наголошено на забезпеченні своєчасності пенсійних виплат і планового надходження платежів до органів Пенсійного фонду.
Не менш важливим питанням є забезпечення своєчасності виплат державних соціальних допомог, пільг і компенсацій (у т.ч. постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи). Насьогодні затримки з виплат соціальних допомог, які фінансуються з державного бюджету в області не має.
За 11 місяців 2013 року своє право на різні види державної соціальної допомоги реалізувало майже 165,9 тис. сімей (29% від загальної кількості родин в області), що на 3,3% більше ніж у 2012 році. Сума виплат за цей період становила понад 1 млрд. грн., що на 169 млн. грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
На фінансування пільгового забезпечення Черкаській області спрямовано субвенцію з Державного бюджету в розмірі 237,1 млн. грн. Цьогорічний обсяг субвенцій перевищує суму 2012 року на 10,7 млн. грн.
Станом на 01.12.2013 пільги, надані протягом 2013 року, профінансовано в обсязі 140,4 млн. грн.
Для забезпечення надання пільг і компенсацій постраждалим від Чорнобильської катастрофи у цьому році передбачено та профінансовано майже 63 млн. грн., що на 2,5 млн. грн. більше ніж у минулому.
Додаткова потреба для недопущення простроченої кредиторської заборгованості у сумі 1,4 млн. грн. замовлена Міністерству соціальної політики.
Службою зайнятості вживаються усі можливі заходи щодо проведення в повному обсязі розрахунків згідно наданих платіжних доручень. З початку грудня намітилася позитивна динаміка у здійсненні виплати допомоги по безробіттю, витрат на професійну підготовку та відшкодування витрат Пенсійному фонду. Станом на 16.12.2013 профінансовано майже 18,6 млн. грн.
Міністром була закцентована увага на посиленні соціальної підтримки найбільш уразливих категорій громадян в умовах зимового періоду 2013-2014 років.
На Черкащині функціонують 52 заклади соціальної сфери, в яких перебуває та отримує щоденно допомогу майже 4 тис. осіб. Усі зазначені заклади працюють в штатному режимі та готові до роботи у зимовий період.
Для запобігання загибелі громадян від переохолодження у період надзвичайних ситуацій в містах та районах області створено 27 оперативних штабів, 30 соціальних патрулів.
В області працюють 7 пунктів обігріву (5 у територіальних центрах та 2 у стаціонарних відділеннях територіальних центрів), зокрема: м. Умань – 2; м. Черкаси – 1; Тальнівський район – 1; м. Ватутіно – 1; Лисянський район – 2. До кінці цього тижня такі пункти будуть розгорнуті при кожному територіальному центрі. В закладах соціальної сфери додатково розгорнуто 92 ліжко-місця. При кожному територіальному центрі функціонують банки зимового одягу.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тетяна Прітченко взяла участь у селекторній нараді з питань функціонування соціальної сфери"