![Голова ОДА зустрівся з представниками громадських організацій чорнобильців](http://www.oda.ck.ua/http://s017.radikal.ru/i436/1312/cd/81cd972580b1.jpg)
Житло, медичне обслуговування та забезпечення ліками – такі основні проблеми обговорили представники громадських організацій чорнобильців у Каневі з головою обласної державної адміністрації Сергієм Тулубом.
За словами очільника області, нині на території регіону проживає більше 120 тисяч людей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
– Наша область обіймає п’яте місце в країні за кількістю постраждалих в тій страшній катастрофі. Я не з чуток знаю, як важко було ліквідовувати наслідки аварії. І з великою повагою ставлюся до усіх тих людей, що брали участь у цій роботі. Надання якісних соціальних послуг для таких людей є важливою складовою соціального захисту області, – підкреслив Сергій Борисович. – Упродовж трьох останніх років нашої роботи 21 чорнобильця забезпечено житлом, ще 24 особи отримали автомобілі.
Сергій Тулуб повідомив, що цьогоріч обсяг фінансування відповідної програми для вирішення житлових проблем чорнобильців склав 5 мільйонів гривень. А обласною житловою комісією затверджено список 12 кандидатур на одержання житла. Крім того, за словами голови ОДА, з початку 2013-ого року майже 8 тисяч постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС громадян було оздоровлено.
– Безумовно, для людей, які втратили своє здоров’я під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, є і завжди буде актуальним питання забезпечення ліками та засобами медичного призначення, – звернувся до присутніх Сергій Тулуб. – Тож на придбання ліків було виділено 5,5 мільйонів гривень.
Голова Черкаської громадської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Болтенков наголосив, що серед інших питань, які турбують чорнобильців, – низькі пенсії та недосконалості законодавства.
– Якби там не було, скільки невирішених проблем не залишалося б – маємо констатувати, що зараз у результаті наших неодноразових зустрічей чимало питань зрушилися з місця. Думаю, всім зрозуміло, що чимало з наболілих проблем у більшій мірі залежать не стільки від обласної влади, як від Уряду – сказав Володимир Болтенков. – Водночас, дуже прикро, що ліквідатори-чорнобильці ІІ-ої категорії, які були в там з перших днів аварії, отримують пенсії в розмірі мінімальної! Суттєвою допомогою для чорнобильців стали компенсаційні виплати на продукти харчування. Втім, роками вони залишаються незмінними...
Акцентував увагу він і на необхідності змін на законодавчому рівні.
– Це давно наболіла тема, – підкреслив Володимир Миколайович. – Чому після досягнення 18 років з "чорнобильських" дітей знімають статус "потерпілих від аварії на ЧАЕС"? Невже після повноліття вони одужують і соціальних гарантій вони вже не потребують?
За результатами обговорення, керівник Черкащини дав ряд доручень. Вони стосувалися, зокрема, забезпечення належної діяльності спеціалізованих палат для надання медичних послуг чорнобильцям в Канівській районній лікарні та в цілому надання якісного медичного обслуговування для всіх пільгових категорій, а також вивчення потреби у санаторному оздоровленні чорнобильців Канівщини у санаторіях Автономної Республіки Крим.
– Ми зосередили увагу на вирішенні тих проблем, що турбують майже кожного постраждалого мешканця області, – сказав Сергій Тулуб. – Впевнений, що більшість з них буде вирішено найближчим часом. Але будемо відвертими – результат великою мірою залежить від економічної ситуації у державі, і надходжень до бюджетів всіх рівнів.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Голова ОДА зустрівся з представниками громадських організацій чорнобильців"