![У Золотоноші обговорили проблеми та перспективи розвитку фермерських господарств](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/174.JPG)
Свої пропозиції щодо захисту черкаських сільгоспвиробників внесуть фахівці аграрного сектору області. Далі ці пропозиції будуть донесені до законодавчих органів влади України, а ті проблеми, які заважають розвиватися фермерському господарству в регіоні, будуть вирішені за допомогою відповідної програми, прийнятої обласною радою.
На важливості розвитку фермерських господарств та створенні мотивацій для них наголосив під час виїзної наради у Золотоноші голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб.
За його словами, протягом майже чотирьох останніх років вдалося поновити роботу 25 молочнотоварних ферм і 47 кооперативів. Втім, темпи їх відновлення можуть бути і кращими.
– Агропромисловий комплекс є одним із найважливішим в економіці нашої області, – зауважив керівник Черкащини. – Він у цілому дає позитивну динаміку приросту обсягів виробництва валової продукції. За попередніми підрахунками, виробництво валової продукції сільського господарства за підсумками року зросте більш як на 2 відсотки.
Загалом, зауважив він, нині в області діє майже 1189 фермерських господарств, у яких працює більше 5-ти тисяч жителів сіл.
– Наша область забезпечує близько 7 відсотків загальнодержавного обсягу валової сільськогосподарської продукції, що у 2,2 разів більше ніж у середньому по Україні, – підкреслив Сергій Тулуб. – Аграрії нашого краю перетнули позначку у 4 мільйони тонн намолоченого збіжжя та досягли найвищої в країні середньої урожайності 62,6 центнери з гектара. Зі свого боку, ми повинні докласти всіх можливих зусиль для розвитку інфраструктури села, підвищення до нього уваги та його іміджу, водночас, жителі сіл повинні відчувати себе на рівні міського населення. Підвищення добробуту кожного сільського жителя – це одне із наших пріоритетних завдань. Зараз ми працюємо над розширенням можливості продуктивної трудової діяльності сільських жителів шляхом ефективного використання наявного потенціалу.
На думку першого заступника голови облдержадміністрації Анатолія Івашкевича, для зростання рівня рентабельності фермерських господарств області їм варто зосередити увагу як на вирощуванні продукції рослинництва, так і на виробництві продукції тваринництва.
– Фермерське господарство, що займатиметься не тільки рослинництвом, а й виробництвом продукції тваринництва, матиме власні цехи переробки продукції – від своєї виробничої діяльності отримає більший дохід та вищий рівень рентабельності, – сказав Анатолій Григорович. – За очікуваними фінансовими результатами 95 відсотків фермерських господарств області у цьому році матимуть прибутки, а рівень рентабельності досягне 6 відсотків.
Як він зауважив, фермерськими господарствами вироблено майже 221 тисяч тонн зернових культур, 58 тисяч тонн соняшнику та 9 тисяч тонн картоплі і овочів. Такого результату, каже, вдалося досягти завдяки зміцненню матеріально-технічної бази, запровадженню сучасних технологій у фермерських господарствах.
– Із року в рік нарощуються обсяги виробництва продукції, що забезпечує продовольчу безпеку не тільки області, а і України в цілому, – сказав Анатолій Івашкевич. – Та фактично всі фермерські господарства об’єднує одна із основних проблем. Нині необхідно створити умови для зберігання вирощеної продукції. Так, на будівництво овочесховищ необхідно обсяг коштів приблизно 5 – 7 мільйонів гривень. Ми розуміємо, що таких коштів одне фермерське господарство не зможе виділити. Тому, на нашу думку, необхідно об’єднатися декільком господарствам і вирішити таким шляхом проблему зберігання вирощеної продукції.
У найскладніших умовах, зауважив під час наради голова обласної асоціації фермерів та землевласників Володимир Гончаренко, нині опинилися малі фермери.
– Дійсно, зараз менша увага фермерів прикута до галузі тваринництва, – сказав Володимир Григорович. – Треба цю роботу посилити, є такі й що хочуть займатися тваринництвом, але на їх шляху чимало перешкод. Так, для прикладу, у власності фермерів немає тваринницьких приміщень. До того ж, якщо воно і є, туди важко провести туди електропостачання й тепло, виготовити паспорт приміщення. Малі господарства просто не в змозі зібрати кошти для того, щоб «запустити» такі ферми. Окрім іншого, малі фермерські господарства частіше стикаються з проблемою підробленого посівного матеріалу та засобів захисту рослин... Дрібним фермерам, на мою думку, треба кооперуватися, іншого виходу просто немає.
Керівник Черкащини доручив керівникам відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації відпрацювати механізм співпраці з фермерськими господарствами.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Золотоноші обговорили проблеми та перспективи розвитку фермерських господарств"