![Реформа місцевого самоврядування створить умови для самодостатнього розвитку територіальних громад області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/171.JPG)
Проблема вдосконалення інституту вітчизняного місцевого самоврядування, а разом з тим і всієї державної політики щодо розвитку регіонів, давно набула своєї актуальності. На думку фахівців, якщо актуальними проблемами територій будуть займатися місцеві громади, вирішити їх можна набагато швидше та ефективнішим.
За ініціативи Президента України Віктора Януковича Україна перейшла до розробки плану дій реформування місцевого самоврядування.
Ключова ідея реформи місцевого самоврядування полягає у економічній самодостатності територій та у децентралізації влади: кожна громада, з одного боку, зможе повною мірою розпоряджатися тими матеріальними й нематеріальними ресурсами, які є на її території, а з іншого – забезпечити якісними публічними послугами людей, які проживають на цих територіях. Таким чином, місцеві громади отримують право на проведення референдумів і створення громадських та консультативних рад.
«Ця реформа має бути продуманою, прорахованою у часі, зваженою та послідовною. Від організації виконання цієї роботи будуть залежати терміни та успіх змін, спрямованих на соціально-економічний розвиток Черкащини», - зазначив голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб.
Президент України наголошує на необхідності створення гідних умов життя людей незалежно від місця проживання і залучення населення до прийняття управлінських рішень.
Забезпечення якісних умов життя на селі – головне завдання цільової програми «Село Черкащини – 2020».
– Обласна програма «Село Черкащини – 2020» є надзвичайно актуальною для соціально-економічного розвитку кожного із районів області, – зауважив Сергій Тулуб. – Вона дає можливість зосередити увагу влади й значні фінансові ресурси саме на селі. А також вирішити нагальні проблеми кожного населеного пункту.
Важливим питанням розвитку сільських територій є забезпечення зайнятості мешканців сільської місцевості. Так, із початку року лише в агропромисловому комплексі створено більше тисячі додаткових робочих місць.
Окрім того, з початку року введено в експлуатацію 11 підвідних газопроводів загальною протяжністю 83,6 кілометра. «Блакитний вогник» з’явився у 3141 домоволодінні, що дало змогу користуватися газом 11 952 мешканцям сіл.
Для вирішення питань соціального розвитку сільських територій уперше в області запроваджено практику укладання угод про соціальне партнерство між сільгосптоваровиробниками і сільськими радами. За останні три роки сільгосптоваровиробниками області направлено сільським громадам майже 200 мільйонів гривень у вигляді коштів, послуг та робіт.
Для прикладу, в 2013 році укладено більше 2-ох тисяч таких угод на суму 93,5 мільйони гривень.
Ці кошти спрямовані на будівництво та ремонт дитячих садків, закладів освіти (14%), сільських будинків культури (4%), розвиток спорту (3%), налагодження освітлень вулиць, ремонту доріг (20%), розвиток медичних закладів (22%) та інші соціальні програми громад.
Так, у галузі охорони здоров’я на ремонт та переоснащення сільських лікувальних профілактичних закладів використано майже 3,7 млн. грн. Це дозволило провести капітальний ремонт фельдшерсько-акушерський пункт сіл Новоселиця Катеринопільського району (на суму 95 тисяч гривень), та Крачківка Маньківського району (вартістю 195 тисяч гривень). Було проведено капітальні та поточні ремонти систем опалення, енергопостачання, водогонів та водовідведення, покрівель більшості закладів охорони здоров’я.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Реформа місцевого самоврядування створить умови для самодостатнього розвитку територіальних громад області"