![На Черкащині обговорили розвиток галузі охорони здоров’я](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2722.jpg)
4 грудня 2013 року в с. Білозірʼя Черкаського району відбулося виїзне засідання Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування під керівництвом голови обласної ради Валерія Черняка.
Під час заходу учасники заслухали доповідь директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Брожика про стан реформування галузі охорони здоров’я в області.
Зокрема, Володимир Леонідович відзначив, що основні напрямки, що стоять перед галуззю охорони здоров’я Черкащини, спрямовані на виконання завдань Президента України й Уряду, а саме: реформування первинної та вторинної медико-санітарної допомоги; створення госпітальних округів для надання вторинної медичної допомоги; вдосконалення екстреної медичної допомоги шляхом втілення національного проекту «Вчасна допомога»; реалізація пілотного проекту «Державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»; реорганізація перинатальної допомоги.
– На сьогодні в області функціонує 235 лікувально-профілактичних закладів, із них 5 обласних дитячих санаторіїв та 66 лікарняних установ, зокрема 13 міських та спеціалізованих лікарень; 20 центральних районних лікарень; 4 районних лікарні; 17 дільничних лікарень, – зазначив Володимир Брожик. – Ліжковий фонд медичних закладів зведено до показника 80,6 на 10 тис. населення.
Окрім цього, в рамках реформування, проводиться активна робота щодо виконання обласної програми «Медичні кадри», яка передбачає забезпечення житлом молодих спеціалістів. Уже за 9 місяців 2013 року забезпечено житлом 9 медичних працівників, із них молодих спеціалістів – 7.
За словами директора Департаменту, особливої уваги потребує питання щодо надання якісної перинатальної допомоги в області. Так, з метою зниження материнської, перинатальної та малюкової смертності планується реорганізація як амбулаторно-поліклінічної, так і стаціонарної пологодопомоги.
– Реорганізація полягатиме в чіткому розмежуванні рівнів її надання та дотримання переліку стандартизованих базових послуг перинатальної допомоги відповідно до груп ризику, – наголосив Володимир Брожик. – Зокрема, закладом ІІІ рівня надання медичної допомоги в Черкаській області буде обласний перинатальний центр, відкриття якого планується на базі КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради».
Окрім цього, як відзначив Володимир Леонідович, для вдосконалення екстреної медичної допомоги в наступному році в планах – будівництво обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із сучасною оперативно-диспетчерською службою за всіма вимогами Національного проекту «Вчасна допомога».
У ході зібрання про розвиток первинної, вторинної й екстреної медичної допомоги в області доповіли заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан, директор комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Черкаської обласної ради Владислав Свириденко.
Довідково:
Члени Консультативно-координаційної ради традиційно збираються наприкінці року щоб обговорити актуальні питання життя області, діяльності органів місцевого самоврядування Черкащини, що попередньо вносяться до порядку денного за пропозиціями самих членів.
До її складу окрім керівництва обласної ради ввійшли голови районних рад, міські голови міст обласного та районного значення, голови постійних депутатських комісій обласної ради – з питань планування, бюджету і фінансів та регламенту, депутатської етики й місцевого самоврядування.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині обговорили розвиток галузі охорони здоров’я"