![На Черкащині готуються до визначних ювілеїв](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2652.jpg)
Днями відбулось засідання Вищої ради митців обласної державної адміністрації з питань підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 60-річчя утворення Черкаської області та 70-річчя визволення області від фашистських загарбників. Засідання провела заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко.
– Багато здійснено у напрямку реалізації поставлених Президентом України Віктором Януковичем завдань з підготовки до відзначення ювілейних дат, – розпочала нараду Тетяна Прітченко, – але особлива увага приділяється нині 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. 21 жовтня цього року головою ОДА Сергієм Тулубом було підписано розпорядження про створення робочих груп, які детально за відповідними напрямками займатимуться підготовкою сувенірної, книговидавничої та іншої продукції у підготовці до величного ювілею. Таких груп – 5: з питань книговидання; рекламної продукції; логотипів, сувенірів; геральдики; іміджевого вигляду харчової та переробної продукції. Для спільної координації дій з вирішення важливих питань у галузі культури, мистецтва, архітектури створено Вищу раду митців обласної державної адміністрації, з якою ведеться плідна співпраця, приймається до уваги думка кожного із її членів. Розпорядженням голови ОДА затверджено її склад, до якого увійшли представники творчих спілок, архітектори, науковці, краєзнавці. Сьогодні керівники робочих груп звітували перед членами Вищої ради митців про свої напрацювання по кожному з напрямків. Одну з найголовніших робочих груп очолює начальник управління культури облдержадміністрації Наталія Джура.
Наталія Григорівна у своєму виступі зазначила, що з метою налагодження тісної співпраці органів виконавчої влади з творчою та мистецькою інтелігенцією у галузі культури та прискорення і покращення роботи з підготовки до визначних дат, на виконання доручення голови обласної державної адміністрації систематично проводяться засідання Вищої ради митців.
На зустрічі голови облдержадміністрації з молоддю у м. Каневі прийнято рішення включити до складу Ради представників молоді. Студенти Черкаського національного університету ім. Б Хмельницького, Черкаського державного технологічного університету Олена Комлева, Христина Усова, Катерина Бутова, Олена Галицька входять до складу Вищої ради митців.
Вже проведено 4 засідання Вищої ради, де розглянуто ключові питання з підготовки до відзначення визначних дат, зокрема: оформлення Соборної площі м. Черкаси до Новорічних та Різдвяних свят, розташування декорацій, ялинки, та ілюмінацій; обговорення експозиції музею Тараса Шевченка у с. Мошни Черкаського району; проект композиції пам’ятного знаку архієпископу Луці Кримському у Соборному сквері обласного центру та ін.
Протоколом № 2 засідання Вищої ради митців від 08.11.2013 року затверджено логотипи до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, 60-річчя утворення області.
Наталія Григорівна більш детально доповіла про напрацювання групи з питань логотипів, сувенірної продукції, яку заплановано випустити до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, 60-річчя створення області.
Отже, до 60-річчя утворення області на Черкащині будуть виготовлені: рушник «60 років Черкащині», панно «Черкащина», рушник в тубусі з написом, рушник під коровай, футболка з друком, нагрудний значок із шпилькою, стрічка-галстук в упаковці, подарунковий альбом «Черкащина. Віхи шістдесятирічної історії». До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка: картина «Свою Україну любіть», картина «Т.Г. Шевченко 200 років», картина «Черкащина-Батьківщина Кобзаря», панно «Батьківщина Тараса Шевченка», рушник під коровай, рушник «200 років Т. Шевченко», рушник в тубусі з написом, футболка з друком, бюст Т.Шевченка, нагрудний значок зі шпилькою, рушничок для значка, стрічка-галстук в упаковці, календар та рушничок. Заплановано на наступних засіданнях розглянути питання з підготовки до культурно-мистецьких заходів: декорації та оформлення сцени; сценічні костюми; підбір жанровості у мистецьких проектах.
Заслужений художник України, доцент Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Іван Фізер наголосив на тому, що робочі групи і Вища рада митців працювали дуже активно з надзвичайним ентузіазмом. Але треба звернути особливу увагу на те, що в цій великій справі вагомими є думки та ідеї молодих людей.
У ході наради інші учасники звітували про напрацювання у напрямку геральдики, книговидання та ін.
Присутні мали також можливість розглянути ескізи логотипів, представлені зразки сувенірної продукції визначеної тематики, книги.
По завершенню заступник голови ОДА Тетяна Прітченко надала присутнім відповідні доручення, зокрема: прискорити подання на розгляд та затвердження Вищій раді митців обласної державної адміністрації кінцеві рішення напрацьованих матеріалів, підготувати та затвердити положення про відзначення ювілейними відзнаками для затвердження обласною радою, розробити інформаційну та рекламну продукцію ювілейної тематики для розміщення на рекламних площинах області та ін.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині готуються до визначних ювілеїв "