![На Чорнобаївщині обговорили проблеми та перспективи розвитку регіону](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/124.JPG)
19 листопада голова облдержадміністрації Сергій Тулуб завітав на Чорнобаївщину, де разом із нещодавно призначеним керівником району Василем Корнієнком провів нараду, присвячену соціально-економічному розвитку краю.
Сьогодні ситуація з Чорнобаївським районом є дещо суперечливою. З одного боку, він – один з лідируючих регіонів області в галузі сільського господарства. Так, за комплексною оцінкою показників за січень-вересень 2013 року район займає перше місце. Зокрема, непоганими є показники врожайності: озимих зернових та зернобобових зібрано з площі 42775 га, намолочено 299114 тонн з середньою урожайністю 69,9 ц/га (тоді як по області - 61,6 ц/га). З іншого боку – відповідно до загального рейтингу районів області він посідає 19-те місце з 20-ти.
Позитивним фактором є те, що в районі активно розвивається державно-приватне партнерство. Так, станом на 15 листопада цього року сільським і селищним радам виплачено 8,3 млн. грн. Залучені кошти спрямовуються на утримання соціальної сфери – освітніх, культурних, спортивних, медичних закладів, забезпечення роботи водогонів тощо.
Таких прикладів у районі немало. Так, сільський голова села Велика Бурімка Наталія Кардаш розповіла, що за рахунок місцевого СТОВ «Маяк» утримується сільський водогін, Будинок ветеранів, фінансуються футбольна та волейбольна команди тощо.
Разом із тим, сьогодні є проблеми, які потребують негайного вирішення. Так, враховуючи те, що кількість безробітних у регіоні з початку 2013 року зменшилась на 656 осіб (50,7%) і станом на 1 листопада становила 639 осіб, то рівень заробітної плати в районі є нижчим за середньообласний показник: у січні-вересні цього року вона становила 2169 грн. Керівник області зазначив, що така ситуація є неприпустимою та дав доручення Василю Корнієнку негайно зайнятися цим питанням. У свою чергу, очільник району запевнив, що в районі вже створено спеціальну робочу групу, яка контролює дотримання трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати та погашення її заборгованості. За його словами, до кінця року на Чорнобаївщині не буде працівників, які отримуватимуть зарплату, що є нижчою за мінімальну, а середня щомісячна плата робітників району зросте на 165 гривень.
Поряд із цим, проблемним є питання автошляхів. Занепокоєння місцевих жителів викликає незадовільний стан дороги Чорнобай-Лящівка. У зв’язку з цим Сергій Тулуб дав доручення начальнику Служби автомобільних доріг у Черкаській області Сергію Болтову до 1 грудня розглянути це питання й зробити дефектний акт. При цьому він зазначив, що перевіркою цієї справи має зайнятися прокуратура.
У ході зустрічі було порушено ще низку актуальних питань, що турбують мешканців і керівників району. За підсумками обговорення керівник області поставив низку завдань. Відтак, на виконання доручення голови ОДА на Чорнобаївщині з’явиться спортивно-культурний комплекс. Також має вирішитися питання щодо роботи очисних споруд та створення кущових служб, що займатимуться обслуговуванням шкільних автобусів (керівники структурних підрозділів отримали доручення передбачити фінансування цих робіт в обласному бюджеті на наступний рік).
«Впевнений, що всі питання, обговорені сьогодні, буде вирішено належним чином, і район зможе стати одним із провідних у області, адже для цього у вас є всі можливості», – зазначив Сергій Тулуб, звершуючи зустріч.
Між іншим, спілкуючись із представниками засобів масової інформації, керманич області підтримав думку місцевих журналістів щодо того, що врахування лише економічних показників при формуванні рейтингу районів – це однобокий підхід.
«Згідно з соцопитуваннями, жителі Черкащини на перше місце за проблематичністю ставлять питання стану доріг. Якщо подивитися на офіційні показники, то можна побачити, що за 2,5 роки вдвічі збільшилася кількість приватних автомобілів. Це свідчить про зростання рівня добробуту громадян. Також варто враховувати купівельну спроможність, суму депозитних вкладень, і, звичайно, ставлення громади до людей похилого віку, ветеранів, соціально незахищених верств населення, рівень культури», – підсумував Сергій Борисович.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Чорнобаївщині обговорили проблеми та перспективи розвитку регіону"