![У мене забирають паспорт](http://rivne.com.ua/img/DSCN1495.jpg)
Дорога редакціє, допоможіть мені у такій справі. Я у свої 80 років прийняла непросте рішення поїхати не тільки з мого рідного міста Рівне, а взагалі з України. А все тому, що моя дочка ще у 1986 році закінчила водний і поїхала за направленням на роботу в Калінінград. Відтоді вона живе в Росії. Там вийшла заміж і народила двоє дітей. І я тут осталась одна. Як стало дорого платити за квартиру, то продала її, бо мені з моєю пенсією було ніяк її утримувати. З того часу живу в добрих людей.
Але дочка кличе до себе. То я у липні пішла в овір і купила закордонний паспорт, а також побрала всі довідки для виїзду: з податкової – що не залишаю боргів в Україні; з міліції – що я людина несудима, благонадійна. Але вже ті довідки прострочені, а я не можу поїхати, бо овір змушує мене здати український паспорт, а без цього не ставить у закордонному штамп про виїзд на постійне місце проживання. Як же так? Чому в мене хочуть забрати паспорт? Він же мені потрібен, щоб отримати транзитну візу, бо в Калінінград треба їхати через Польщу. А потім, якщо я не буду мати українського паспорта, то як мене пропишуть у Калінінграді? І ще таке питання: чи правду кажуть, що пенсіонерам, які виїжджають, дають 6 пенсій на дорогу? І коли це правда, то як же мені їх дадуть без паспорта?
Лія Данкіна, пенсіонерка
Лілія Драпчинська,начальник управління Державної міграційної службиу Рівненській області:
– Лія Федорівна Данкіна звернулась до нашого міського підрозділу ДМС 23 липня. Вона подала документи для виїзду на постійне проживання в Російську Федерацію. Дозвіл їй надали 23 вересня, тобто через два місяці вона могла забрати всі документи. Але 30 серпня вона забрала закордонний паспорт для тимчасових поїздок, а 26 вересня попросила поновити розгляд справи і повернула нам закордонний паспорт. Ми пояснили їй, що вона для виїзду повинна знятися з реєстрації, вирішити питання в пенсійному фонді та податковій, здати нам український паспорт і отримати закордонний з відміткою про виїзд на постійне місце проживання. Але вона ходить до нас із проханнями не забирати внутрішній паспорт, бо він їй потрібен для візи.
Ми пішли їй назустріч – знову повернули закордонний паспорт, отже, вона тепер має і внутрішній, і закордонний, у який ми ще не поставили штамп про виїзд. Зробить візу, прийде до нас, здасть український, і ми зробимо відмітку в закордонному – це справа десяти хвилин. Порядок виїзду від нас – єдиний для всіх. Так роблять усі, хто виїжджає, і ще ніхто не звертався зі скаргами, що його не прийняли без внутрішнього паспорта України. «Вид на жительство» в Росії видається, якщо ті, хто виїхав з України, пред’являють там закордонний паспорт зі штампом. Але вона боїться. Розумію, це типовий страх старшої людини. «А що буде, якщо я там не приживусь? – переживає вона. – Мене ж не пустять назад. Український паспорт – це для них наче гарантія повернення. Вони не можуть зрозуміти, що тут можна залишити навіть нерухомість, квартиру – ніхто цього не забере. Громадянства ж ніхто в неї не забирає. Якщо у неї щось не складеться там, вона може без проблем повернутися, написати заяву, і ми за один день видамо їй паспорт знову.
Василь Петняк,начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:
– Ні, ми не надаємо «6 пенсій на дорогу». Можливо, пенсіонерка мала на увазі одноразову виплату пенсії за півроку? Бо відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, яку він отримував в Україні, може бути виплачена йому за шість місяців, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку. Це відбувається в тому разі, якщо пенсіонер одночасно змінює громадянство. Надалі йому призначається і виплачується пенсія за місцем нового проживання. Це стосується країн СНД або країн, з якими укладені відповідні міждержавні угоди.
Якщо ж пенсіонер залишається громадянином України, проживаючи за кордоном, то йому далі виплачують пенсію від нашої держави. Але кожне таке питання розглядається індивідуально.
Світлана Левчук,начальник 28-го поштового відділення м. Рівне:
– Отримати пенсійні виплати людина може й по закордонному паспорту. У нас буквально минулого тижня був такий прецедент, коли пенсіонерка отримувала 6 пенсій по закордонному паспорту, в якому стояла відмітка про виїзд на постійне проживання за кордон.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У мене забирають паспорт"