![Продовжується другий етап обласного фестивалю народної творчості, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та 60-річчю Черкащини](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2122.JPG)
Днями заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко у рамках обласного фестивалю народної творчості, поклала квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку. У заході також взяли участь начальник управління культури облдержадміністрації Наталія Джура, голова Городищенської райдержадміністрацій Олександр Ганжа, голова Лисянської райдержадміністрацій Артем Андрієнко, керівники творчих колективів, представники районів.
Продовжили другий етап творчих звітів аматорські художні колективи Городищенського та Лисянського районів.
Фойє філармонії не впізнати. Навколо творча енергетика, краса, що оточує хвилює і бентежить людську душу, намагається запалити бажанням до творення чогось нового прекрасного. В експозиціях робіт майстрів-аматорів декоративно-прикладного мистецтва Лисянського та Городищенського районів відчутно невичерпну фантазію і звісно працьовитість вправних рук.
Майстри Лисянщини представили багато вишитих робіт, адже вишивка в Україні завжди була одним з найбільш поширених різновидів народної творчості. Серед них: сорочки з різноманітними візерунками класичним хрестиком, сюжетні картини виконані бісером (автор Лариса Затока), ляльки-мотанки, яскраві вишиті рушники (автори: Галина Лазебник, Любов Коломієць, Любов Медведєва). Вразив глядачів портрет Тараса Шевченка, виконаний оригінальною технікою, який передається з покоління в покоління в одній з сімей Лисянки. Також підприємство з виробництва хлібобулочних виробів виготовило запашні короваї та хліб.
Городищенські майстри вразили неймовірно гарними вишитими рушниками, сюжетними картинами Таїси Батури, роботами в різноманітних техніках вишивки, різьбленими з дерева рельєфами творчої групи «Лабораторія ДМ», підготували стенди «Зелена діброва» у долі Т. Шевченка», «Мліїв – квітуй Симиренків край». Присутніх зачарували пейзажі художника Віктора Сапатова, що проживає в селищі Вільшана. Родзинкою став десятирічний хлопчик Владислав Романенко, який зобразив маленького Тараса, що сидів в солом’яному брилі та щось малював.
На завершення творчих звітів в одному з обласних музеїв буде відкрито виставку робіт майстрів Черкащини, які були представлені на звітах районів.
Оглянувши виставки майстрів, Тетяна Прітченко відмітила:
– Фестиваль стартував дуже вдало. Відкрили його Жашківський та Христинівський райони, поклавши гарний початок. Сьогодні переглянемо творчі звіти Городищенського та Лисянського районів. Тарас Шевченко має дотичність до кожної території Черкащини своєю історією. З Вільшаною зв’язана історія про пана Енгельгардта. Нині всі жителі селища готуються до встановлення пам`ятника, який ще виготовляється. Зелена діброва – ця частинка Городищини зв’язана з Катериною, старшою сестрою Тараса Шевченка, яка стала для нього другою матір`ю. Жителі села переказують історії про ніжні материнські зв’язки Тараса з сестрою. З Млієвом пов'язана визначна подія в культурному житті українського народу, як видання 1860 року «Кобзаря» Тараса Шевченка. Дружба пов'язувала поета з родиною Симиренків, яка виділила кошти на це видання. В 1840-1850-х роках Шевченко не раз гостював у Млієві.
До відзначення 200-річчя від дня народження Великого пророка в Україні вийде ціла серія книг, присвячених Кобзареві. Наразі ми готуємо презентаційне факсимільне видання рукописних збірок творів, альбомів та листів поета, щоб можна було з гордістю гостям подарувати цю унікальну книжку. «Кобзарів» багато, проте цей буде дійсно особливий.
– Найбільше мене вразив хлопчина – малий Тарасик, що сидів та малював картини. Він є доказом того, що ми гідні нащадки великої художньої і поетичної творчості Тараса Шевченка. Ми завжди гордимося цією величною постаттю. Особливо в рік його 200-річчя хочеться не пропустити жодної миті з сторінок його життя. Воно було коротким, але насиченим, багатогранним цікавим, величним, – відмітила Тетяна Федорівна.
Виступи народних аматорських фольклорних колективів створювали святковий настрій усім учасникам дійства.
Голова журі, заступник голови обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко, привітавши учасників дійства, вручила головам Городищенської та Лисянської райдержадміністрацій сувенірні відзнаки, виготовлені до знаменної дати 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка.
Глядачі поринули у світ живої музики та танцю. Відкрили концерт аматорські колективи Городищенського району вокально-хореографічною композицією «Привітальна» у виконанні народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Вільшанка» Городищенського районного Палацу культури ім. С.С. Гулака-Артемовського.
Цікаві художні номери продемонстрували аматорські художні колективи району, зокрема: народна аматорська капела бандуристів Городищенської дитячої школи мистецтв ім. С.С. Гулака-Артемовського, народний аматорський хор Вільшанського селищного центру культури і дозвілля, народний аматорський ансамбль української пісні «Писанка» Городищенського міського центру культури і туризму, жіночий вокальний ансамбль «Чарівний мак» В’язівського сільського центру культури і дозвілля. Присутні споглядали хореографічні композиції у виконанні колективу «Ольша» Вільшанського філіалу Городищенської дитячої школи мистецтв ім. С.С. Гулака-Артемовського та колективу «Експресія» Городищенської дитячої школи мистецтв. Приємно вразив дует автентичної української пісні районного Палацу культури ім. С.С. Гулака-Артемовського «Побратими» Павло Луньов та Володимир Бурлака.
Лисянський район представив свої найкращі аматорські художні колективи, серед яких: жіночий вокальний ансамбль «Вишиванка» Вотилівського СБК, народний аматорський фольклорний колектив «Криниця», вокальне тріо у складі Оксани Нетребенко, Ніни Вахи та Миколи Ніколаєва, народний аматорський колектив «Горлиця», народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія», автентичний вокальний дует у складі Марії Бабенко та Марії Пустільнік Почапинського СБК, хореографічний колектив «Едельвейс» Лисянського РБК, інструментальна група Лисянської дитячої музичної школи та ін.
Нагадаємо, що за підсумками звітів журі визначить переможців, які будуть нагороджені цінними подарунками. А найкращі художні аматорські колективи Черкащини, відібрані у ході фестивалю, візьмуть участь у заключному гала-концерті у м. Київ.
Дука Валентина
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністраці
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Продовжується другий етап обласного фестивалю народної творчості, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та 60-річчю Черкащини"