![У гетьманській столиці Чигирині відбулись урочистості до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/46.JPG)
Святковим молебнем, урочистою ходою й імпровізованими поєдинками на шаблях та з булавою під запальні пісні – так видовищно сьогодні у Чигирині відзначали День українського козацтва й Покрови Пресвятої Богородиці. У святі взяло участь керівництво області на чолі з головою Черкаської обласної державної адміністрації Сергієм Тулубом.
Чимало вірян ще з самого ранку зібралися біля церкви Казанської ікони Божої Матері для спільної молитви за Україну та український народ. Настоятель церкви привітав усіх присутніх зі святом Покрови та закликав їх звернутися з молитвою про благословення Господнє.
– Православне козацтво глибоко шанувало цей день. Для них він завжди був величним і святковим, – сказав він. – Заступництва і опіки бажає кожна людина, сім’я і будь-який народ, тому для нашого українського народу свято Покрови завжди було днем виявлення особливої волі Божої, днем радісної похвали і звеличення… Вітаю всіх тих, хто має любов у серці з Днем Покрови Пресвятої Богородиці та Днем славного козацтва.
Потому учасники свята пройшли урочистою ходою по Замковій горі, де голова ОДА разом із керівниками структурних підрозділів поклав квіти до підніжжя Монументу в ознаменування боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького.
Родзинкою свята стали показові виступи учнів Черкаської школи Бойового гопака на бастіоні Петра Дорошенка. Так, 12-річна Настя Шимко мистецтво бойового гопака опановує всього третій місяць – проте її успіхи очевидні усім присутнім. Дівчина розповідає: намагається вчити всі необхідні для поєдинку рухи, аби бути на рівні з хлопцями.
– Спершу я почала займатися водною греблею, а потім мені порадили перейти в цю школу. Ні на хвилинку не пошкодувала: бойовий гопак мені припав до душі, – каже Настя. – Займатися тут мені подобається навіть більше, аніж танцями чи гімнастикою.
Фізично вдосконалюватися, загартовувати волю та сильний характер, популяризувати серед підростаючого покоління здоровий спосіб життя та патріотично налаштовувати своїх вихованців – на цьому зосереджені заняття у Черкаській школі Бойового гопака, де займається більше тридцяти дітей.
– Наша група доволі молода, адже працюємо лише другий рік, – каже голова Спілки прихильників бойового гопака у місті Черкаси Олександр Проценко. – Але і за цей короткий проміжок часу дітки навчилися технічних елементів бойового гопака. Утім, це тільки початок і ми налаштовані на подальшу роботу.
Полковник українського реєстрового козацтва Віктор Крючков з 10-річним стажем розповідає – сучасні козаки вже не ті, якими були в часи турецько-татарської навали, і сповідують вони дещо інші традиції. Тож вони навіть пропонували свою охорону громадського порядку…
– Ми якось піднімали питання організації в обласному центрі кінного патрулю на зразок добровільних народних дружин, – зауважив Віктор Григорович.
Після перегляду виступів та з нагоди свята очільника області Сергій Тулуб вручив учням школи Бойового гопака подарунки (серед них – форма та татамі для занять).
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У гетьманській столиці Чигирині відбулись урочистості до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва"