![Під час виїзної колегії Міністерства культури у Каневі говорили про стратегію розвитку культури та хід підготовки до значимих дат](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/40.JPG)
Проект Плану роботи міністерства культури України на 2014 рік, стратегію розвитку культури в державі на найближчі роки, хід підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря та 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників обговорили учасники розширеного засідання колегії Міністерства культури, що відбулося 10 жовтня у Каневі.
Крім групи фахівців-представників Черкащини на чолі з головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом, у зібранні взяли участь Віце-прем¢єр міністр України Костянтин Грищенко, Міністр культури України Леонід Новохатько та його заступники, Радник Президента - Керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України Юрій Богуцький, представники Верховної Ради, очільник Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан, голова національної спілки письменників України Віктор Баранов, представники Держкомтелерадіо, різних громадських організацій, делегації з усіх областей.
Сьогодні роль культурно-мистецької сфери має бути значно ширшою та виконувати виховну й соціальну функції. Тож не випадково до участі в засіданні колегії запросили й заступників голів облдержадміністрацій, які ведуть питання гуманітарного розвитку.
«Вже зовсім скоро вся Україна відзначатиме ювілеї важливих історичних дат, зокрема, 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та 70-річчя визволення нашої держави від німецько-фашистських загарбників. Головне завдання, яке ставлять перед нами Президент України Віктор Янукович та Уряд - присвятити цим подіям весь наступний рік», - розпочинаючи засідання, зазначив Леонід Новохатько.
При цьому він наголосив, що Міністерство хоче залучити до формування плану роботи на 2014 рік ініціативи громадських організацій, фондів, провідних ЗМІ, незалежних культурологів. На переконання Міністра культури, пріоритетним завданням галузі є утворення єдиного, більш тісного культурного простору. З цією метою учасниками засідання пропонувалося проводити міжобласні гастролі театрів, філармоній тощо. Крім того, озвучено ідею щодо заохочення виробників національної культурної продукції до активізації діяльності шляхом звільнення від сплати ПДВ.
Час ставить нові вимоги до професіоналізму фахівців у сфері культури. Причиною неефективної роботи деяких установ є випадкові люди на керівних посадах, старе «форматне» мислення, невміння, а часом небажання шукати позабюджетні джерела фінансування та нові підходи в управлінні. Тож за підсумками обговорення питання керівники областей отримали доручення більш конструктивно підходити до підбору кадрів.
Також прийнято рішення узгоджувати взаємодію регіональних культурних закладів із Міністерством, і найближчим часом розробити послідовний план дій щодо розвитку галузі.
Вітаючи гостей з усієї України на гостинній черкаській землі, керівник області Сергій Тулуб зазначив, що Черкащина усвідомлює всю відповідальність, покладену на регіон у питаннях підготовки і проведення 200-річного ювілею Тараса Шевченка. Адже саме тут народився, часто бував, творив, і , зрештою, знайшов вічний спочинок великий поет.
«Підготовку на рівні області ми розпочали ще два з половиною роки тому. Протягом останніх років нам вдалося провести масштабні роботи: завершити І чергу реконструкції музею Шевченківського Національного заповідника, впорядкувати могилу та пам¢ятник поета, завершити роботи по Успенському собору в Каневі. Цього року заплановано провести низку відновлювальних робіт у с. Мошни, Звенигородськогому та Городищенському районах. Крім того, буде відремонтовано обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка», - розповів про плани облдержадміністрації Сергій Борисович.
У своїх доповідях виступаючі розповіли, що підготовка до ювілею Кобзаря вже успішно розпочалася – готуються до друку книги, знімаються фільми, організовуються виставки, шевченківські читання тощо. Багато чого зроблено за сприяння благодійного фонду «Велика родина». Однак, незважаючи на це, сьогодні цю роботу необхідно активізувати та вже сьогодні чітко розробити план заходів, особливо тих, які будуть проводитися на центральному рівні.
Ідею очільника Черкащини щодо відкриття до ювілейної дати «Співочого поля» у Каневі підтримали всі присутні, зокрема, й керівник «Просвіти» Павло Мовчан:
«Співоче поле у Каневі, звичайно, необхідне. Тому що Київ – це столиця, центр України, а Канів – це її духовний епіцентр», - наголосив він.
У ході обговорення питання щодо підготовки до 70-річчя визволення держави від німецько-фашистських загарбників перший заступник голови Ради Організації ветеранів України Микола Буряков від імені ветеранів подякував за належну увагу до організації відзначення цієї дати.
«Однією з основних подій стане проведення естафети пам¢яті «Слава визволителям України», у ході якої від області до області, від району до району, від міста до міста переходитимуть символи, які символізують їх визволення: копії прапорів, пам¢ятні вимпели, капсули з землею з місць боїв тощо», - розповів Микола Семенович, наголосивши при цьому на важливості збереження пам¢яток часів війни та відкритті у навчальних закладах кімнат бойової слави, музеїв, виставок.
Підсумовуючи обговорені під час колегії питання, Віце-прем¢єр міністр України Костянтин Грищенко зазначив, що до знакових дат залишилось небагато часу, тому підготовчі роботи сьогодні необхідно активізувати, забезпечивши при цьому належну інформаційну підтримку. Крім того, за його словами, необхідно подбати про те, щоб культура стала сучасною, доступною і цікавою. При цьому важливим є врахування громадської думки та залучення до підготовки проектів, видань, реконструкції та будівництва культурних об¢єктів широких кіл громадськості.
«Перш ніж втілювати в життя якийсь проект, ми повинні провести громадські обговорення, порадитися з фахівцями та людьми, для яких це все робиться», - сказав він.
При цьому Костянтин Грищенко подякував голові Черкаської облдержадміністрації Сергію Тулубу за докладені зусилля та належний рівень підготовки до ювілею Тараса Шевченка.
За підсумками обговорених питань керівники відповідних структур отримали низку доручень та завдання подати відповідні пропозиції до Проекту рішень колегії.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Під час виїзної колегії Міністерства культури у Каневі говорили про стратегію розвитку культури та хід підготовки до значимих дат"