Більшістю голосів було вирішено залишити незмінним висновок експертизи та не проводити повторні дослідження на предмет виявлення решток загиблих у часи Другої світової війни у Довжиканському лісі, який планують забудувати.
Як повідомлялося, Житомирська райдержадміністрація утворила на вимогу Бригинця та громади, робочу групу з виявлення можливих захоронень військовополонених та цивільного населення у період 1941-1943 років у районі с. Довжик. Ця група провела розкопки на 1 кв. м. лісу (було зроблено 15 шурфів діаметром по 30 см) і стверджує, що ніяких решток людських тіл, артефактів чи інших предметів виявлено не було. На переконання Бригинця, це не дає уявлення про реальний стан на цій території, яка сягає багатьох гектарів.
«З отриманої відповіді мені стало відомо, що ряд членів групи, яка проводила експертизу, маючи особливу думку, також були не згодні з методикою проведення досліджень земельної ділянки і відмовилися підписувати акт. Враховуючи це, було прийнято рішення рекомендувати власникам земельних ділянок припинити будь-які роботи на спірній ділянці до повного завершення її обстеження», - розповів О.Бригинець.
Однак, незважаючи на прийняті компромісні рішення, невдовзі двоє членів групи вийшли з її складу. Причиною цьому один з них назвав відсутність фінансування для здійснення «повноцінних пошукових робіт», на які за його оцінками потрібно від 80 тис. грн. Тому на черговому засіданні групи було прийнято рішення про недоцільність її подальшої роботи і про її розформування. А остаточними результатами обстеження вважати існуючий звіт про те, що ніяких решток загиблих у лісі не знайдено.
«Як на мене, абсолютно очевидно, що результати дослідження зроблені на основі недостатньої кількості даних і через відсутність фінансування громада так і не може довести свою правоту. В той же час, влада, яка безкінечно повторює про неоціненні подвиги та героїзм наших дідів і прадідів проявлені під час двох Світових воєн та необхідність належного вшанування учасників війни та загиблих, не зробила анічогісінько для того, щоб переконатися у правоті людей, яким не байдужа пам′ять про предків. Але, як бачите, ціна риторики влади 80 тис. грн. Всього 80 тис. грн. стали причиною того, що влада готова знехтувати пам’яттю 20 тисяч загиблих у цьому лісі», - обурений О.Бригинець.
Нагадаємо, ухвалою Житомирського апеляційного суду відкрито провадження по заяві державного підприємства «Житомирське лісове господарство» до Житомирської районної державної адміністрації та інших про визнання недійсним розпорядження Голови районної державної адміністрації, яким було роздано 24-ом підставним особам під садівництво 2,5 га землі, та визнання недійсним державних актів на право власності на земельні ділянки.
За архівними документами, у Довжиканському лісі було замордовано десятки тисяч осіб. За свідченнями очевидців тих трагічних подій, на території лісу фашисти масово розстрілювали та закопували живцем людей. Масові розстріли та катування охоплюють територію, починаючи від Богунії і закінчуючи лісом в с. Іванівки Житомирського району Житомирської області.
На околиці Богунськогого району Житомирської області був розташований табір для військовополонених «Stalag-358» , де було виморено голодом, закатовано та розстріляно більше 65 тис. радянських військовополонених. У післявоєнні роки ці могили-кагати зрівняли із землею бульдозерами. При будівництві заводу в с. Довжик були виявлені цілі кагати кісток та черепів людей.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: 80 тис. грн. – це ціна зневаги пам’яті 20 тис. загиблих у Довжиканському лісі"