![Розпочато другий етап творчих звітів у рамках обласного фестивалю народної творчості, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та 60-річчю Черкащини](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3774.jpg)
Днями в Черкаській обласній філармонії аматорські художні колективи області розпочали свої творчі звіти в рамках обласного фестивалю народної творчості, присвяченого 200-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка та 60-річчю утворення Черкаської області.
Цього осіннього сонячного дня звітували Жашківський та Христинівський райони.
На площі перед обласним драматичним театром звучали фонограми пісень на вірші Тараса Шевченка, біля пам’ятника юнаки та дівчата в національному одязі зустрічали представників облдержадміністрації, Жашківської та Христинівської райдержадміністрацій, керівників творчих колективів, які віддали шану Великому Кобзареві, взявши участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.
У фойє філармонії розгорнули експозиції своїх робіт майстри-аматори декоративно-прикладного мистецтва Жашківського та Христинівського районів. По закінченню творчих звітів в одному з обласних музеїв буде відкрито виставку робіт майстрів Черкащини, які були представлені на звітах районів. Виступи народних аматорських фольклорних колективів створювали святковий настрій усім учасникам дійства.
Членами журі були: заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко; начальник управління культури облдержадміністрації Наталія Джура; директор КУ «ОЦНТ та КОР» обласної ради Таміла Іванова та заступник директора Людмила Глухенко.
У членах журі - народна артистка України, солістка Черкаської обласної філармонії Ольга Калина; заслужений артист України, головний хореограф Черкаського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Володимир Татаринов; заслужений діяч мистецтв України, головний режисер Черкаської обласної філармонії Лідія Пономаренко; заслужений працівник культури України, викладач Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського Микола Євпак; заступник директора Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського Олена Помогайбо.
Учасників дійства привітала заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, яка побажала усім творчого натхнення, успішних виступів та подальших творчих злетів.
На заході була присутня начальник управління культурно-просвітницької роботи Міністерства культури України Лариса Нікіфорова, яка також привітала всіх учасників концерту та зачитала привітання від Міністра культури України Леоніда Новохатька.
За підсумками звітів журі визначить переможців, які будуть нагороджені цінними подарунками. А найкращі художні аматорські колективи Черкащини, відібрані у ході фестивалю, візьмуть участь у заключному гала-концерті у м. Київ.
Глядачі поринули у світ прекрасного, споглядаючи цікаві художні номери аматорських колективів Жашківського та Христинівського районів. Найбільш видовищними можна назвати виступи таких аматорських художніх колективів Жашківського району: духового оркестру Бузівського сільського будинку культури, зведеного хорового колективу, тацювального колективу «Веселка», чоловічого квартету районного будинку культури, соліста Олександра Щебетуна, сімейного дуету «Шана» районного будинку культури, жіночого ансамблю «Жашківчанка».
Христинівський район також представив свої найкращі аматорські художні колективи, серед яких найуспішніше виступили: народний самодіяльний театр районного будинку культури, ансамбль української пісні «Ласкаво просимо», хореографічний ансамбль «Барви», лауреат І премії Всеукраїнського телевізійного фестивалю фонду Леоніда Кучми «Соловейко України» – Маріанна Ковбасюк, тріо «Г.Р.О.Н.О.» Сичівського сільського будинку культури, обрядово-фольклорний ансамбль «Освітняни», жіночий ансамбль дитячої музичної школи «Вербена», володарка І премії конкурсу-фестивалю «Весняний марафон» в Іспанії, дипломантка міжнародних академічних рейтингових технологій «Золота фортуна» Вероніка Яковенко, ансамбль «Експресія» Христинівської дитячої музичної школи, соліст районного будинку культури Віктор Свіщенко, оркестр народних інструментів Христинівської дитячої музичної школи, солістка Олена Росада, та зведений хоровий колектив міста.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Розпочато другий етап творчих звітів у рамках обласного фестивалю народної творчості, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та 60-річчю Черкащини"