![На Черкащині зменшилась кількість злочинів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/25.JPG)
У боротьбі зі злочинністю, згідно оцінки Уряду за підсумками першого півріччя, Черкаська область лідирує серед інших областей України. В цілому криміногенну ситуацію регіону завдяки спільним зусиллям влади та органам місцевого самоврядування з правоохоронцями вдалося стабілізувати, а рівень загальної злочинності є нижчим загальнодержавних показників. Втім, як наголосив голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб під час засідання колегії, ще є над чим працювати.
«Цього року в області вже скоєно 42 умисних вбивства та стільки ж зареєстровано випадків нанесення тяжких тілесних ушкоджень, – констатував Сергій Борисович. – Тривожить і стан розкриття фактів крадіжок та шахрайства, від яких найбільше потерпають не надто забезпечені громадяни – пенсіонери, безробітні та школярі. При цьому лише третині осіб пред’явлено звинувачення».
Особливо гостро в житті суспільства постала проблема, пов’язана з наркоманією. Так, за словами очільника області нині немає принципових зрушень у вирішенні цієї проблеми. З початку року було виявлено більше 800 злочинів у сфері обігу наркотиків.
«Для боротьби з наркоманією нам треба підняти всю громаду», – наголосив Сергій Тулуб.
На високому рівні залишається і рецидивна злочинність. Так, кожен сьомий злочин в області скоюють ті, хто свого часу вже притягувався до кримінальної відповідальності.
«Основна причина цього явища в тому, що ті хто звільнився із місць позбавлення волі залишаються без роботи та житла. Ніхто не займається їхніми проблемами», – сказав Сергій Тулуб.
Для покращення ситуації у боротьбі з кримінальними злочинами на Черкащині діє «Програма профілактики злочинності в області на 2011-2015 роки». Втім, як зазначив керівник Черкащини, окремі посадовці зволікають із виконанням заходів програми. Зокрема, це керівники Маньківської, Корсунь-Шевченківської, Христинівської та Черкаської районних рад і Смілянської міської ради.
Як повідомив начальник управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області Володимир Ліпандін, нині вдається предметно впливати на стан криміногенної ситуації області та досягати певних результатів у боротьбі зі злочинністю.
«Упродовж 8 місяців 2013 року на 6,7 відсотки зменшилась кількість умисних вбивств (42 проти 45) та на 36,4 відсотки умисних тяжких тілесних ушкоджень (42 проти 66; -36,4%). Майже у двічі зменшилась кількість розбоїв (27 проти 53) та вимагань (4 проти 27), також на 21 відсоток зменшилась кількість грабежів (241 проти 305). – розповів Володимир Віталійович. – Втім, спостерігається незначний зріст злочинів у сфері господарської діяльності. Їх кількість зросла з 86 до 115 проти 86».
З початку року працівниками міліції перевірено 548 розважальних та 432 навчальні заклади. У результаті міліціонери виявили 13 фактів незаконного збуту та 3 факти зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин. Також черкаські правоохоронці провели 90 зустрічей зі студентами та учнями та перевірили 151 неповнолітнього, які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ.
На території області в органах місцевої влади зареєстровано 270 громадських формувань з охорони громадського порядку загальною кількістю 4753 особи.
«З початку року члени громадських формувань брали участь у проведенні 1351 рейду. За їх участю затримано 402 правопорушники адміністративного законодавства та 201 порушник кримінального законодавства», – підкреслив Володимир Ліпандін.
Сергій Тулуб наголосив, що сьогодні для подальшої боротьби зі злочинністю необхідно об’єднати зусилля правоохоронних органів, керівників районів та міст з громадськими організаціями.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині зменшилась кількість злочинів"