![Посадовці зібралися в оточені молоді під червоними прапорами та із факелами](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/37449.jpg)
Початок визволення Черкаської області вшанували факельною ходою та акцією "Бойовими шляхами Черкащини".
Вже кілька місяців Україна відзначає особливу дату своєї історії – звільнення міст і сіл від німецько–фашистських загарбників. Битва за визволення держави тривала майже 2 роки – довгих 22 місяці.
22 вересня – особливий день для мешканців Черкащини, зокрема, для жителів Драбівського району. Саме в ніч з 22 на 23 вересня 1943 року, коли солдатам Червоної армії вдалося вигнати ворожих окупантів із Драбівщини, було покладено початок визволенню Черкаської області.
Цього дня на керівництво області взяло участь в урочистих заходах, присвячених 70–річчю визволення Черкащини. На Площі слави лунали пісні на військову тематику, ліричні вірші та композиції. На знак пошани та пам’яті про вічний подвиг наших земляків, голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб разом із головою обласної ради Валерієм Черняком, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, ветеранами та громадою району поклали квіти до меморіалу на Площі слави та вшанували загиблих у роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання.
"15 тисяч синів і дочок драбівської землі захищали та визволяли Вітчизну в роки Другої світової війни, 6 тисяч із них навіки лишилися на полях боїв. І нині ми низько схиляємо голови перед подвигом воїнів–визволителів, які загинули у праведному бою за честь і свободу рідної Вітчизни", – звернувся очільник області до учасників дійства, які заповнили вечірню площу вогнями факелів та лампадок.
При цьому він зазначив, що поліпшення життєвих умов ветеранів війни сьогодні є одним із пріоритетних напрямків у роботі обласної влади. На Черкащині у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича розроблена та активно реалізується комплексна програма "Турбота". Згідно з нею, лише цього року на соціальний захист ветеранів спрямовано понад 30 мільйонів гривень.
Символічно, що 22 вересня саме на Драбівській землі урочисто стартувала культурно–патріотична акція "Бойовими шляхами Черкащини". У пам’ять бійців, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни та на знак глибокої пошани до живих героїв–визволителів від району до району передаватимуться символи акції – альбом та гільзу з часточкою черкаської землі, на якій відбувалися кровопролитні бої за свободу.
До урочистостей активно долучилися школярі та студенти, які прийшли на Площу слави щоб запалити десятки факелів і свічок, вшановуючи тих, хто виборював для них мирне небо над головою. Звертаючись до сивочолих ветеранів, молодь Драбівщини перед вічним вогнем пам’яті поклялася продовжити їх славетні подвиги, захищати Вітчизну та її незалежність і нести факел Вічного Вогню людської пам’яті разом з теплом своїх сердець від роду до роду, від покоління до покоління.
У пам’ять про тих, хто поклав своє життя на вівтар Великої Перемоги, керівники області та району пройшли факельною ходою "Бойовими шляхами Черкащини". До колони, яку очолили сивочолі визволителі–ветерани, приєдналася велика кількість драбівчан та гостей району – цього вечора з вогниками пам’яті вулицями міста пройшли усі, хто любить та береже свою історію, своїх героїв.
Завершилася урочиста хода покладанням квітів до стели на Алеї Героїв, виступами творчих колективів та святковим феєрверком.
Довідково:
160 мешканців Черкащини було удостоєно високого звання Героя Радянського Союзу, серед них – 9 драбівчан. А житель села Нехайки Іван Степаненко отримав це звання двічі.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Посадовці зібралися в оточені молоді під червоними прапорами та із факелами"