Упаковка майбутнього буде їстівною? : 1161553 : Местные новости

Местные новости Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Упаковка майбутнього буде їстівною?

Упаковка майбутнього буде їстівною?

Галявини, вкриті поліетиленом, дерева з целофановими «прикрасами»… – це не фантастичні ілюзії, а наша найближча реальність. Зважаючи на кількість пакувальної тари з полімерних матеріалів, яку використовує кожен українець, і додавши до неї безпомічність нашого сміттєпереробного господарства, а також безкультурне поводження самих людей, можемо очікувати, що через кілька десятків років (а то й скоріше) наш погляд буде зупинятися не на мальовничих галявинах, а на застеленій поліетиленом землі.
Пакети з поліетилену або полівінілхлориду (СПП), вироблені з нафтопродуктів – зручні й дешеві. Ми купуємо їх пачками і викидаємо після першого ж використання. Економісти підрахували, що «життя» одного такого пакетика триває 15-20 хвилин, а період розкладу матеріалу, з якого він виготовлений, – біля 1000 років. Тобто вони практично не розкладаються у природних умовах. Спалювання ж полімерних матеріалів супроводжується викидом в атмосферу діоксинів та інших надзвичайно шкідливих канцерогенів. Не дивно, що у світі терміново відмовляються від цього «дешевого задоволення», а у травні 2011 року Європейська комісія відкрила публічні слухання на тему скорочення використання СПП шляхом запровадження податків або ж їх повної заборони. Натомість пропонують ­використовувати біологічні по­лі­мерні пакети, що швидко роз­кла­даються.
Зважаючи на непросту ситуацію з утилізацією СПП (а також одноразового посуду, пакувальної плівки і т.д.), Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднило проект закону «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження в Україні полімерних пакетів». Цього року ми отримали його оновлену версію, згідно з якою (звичайно, якщо документ буде затверджено) на нас чекає повне припинення виробництва і заборона ввезення та розповсюдження таких виробів.
У проекті чітко вказано, на що можна замінити дешеві синтетичні пакетики:«Альтернатива використання – природні органічні полімерні пакети – паперові, полотняні пакети, плівки та сітки для харчових продуктів». Проект закону ще не затверджено парламентом, якщо документ все-таки затвердять, у дію він може вступити не раніше ніж 2014 року.
Паперові пакети свого часу поступилися місцем полі­етиленовим. Минуло не так багато часу, і людство вирішило їх ­повернути. Однозначно, папір ­використовувати безпечніше з екологічної точки зору. Але самі екологи зауважують про другий бік медалі – масове вирубування лісів, яке й так становить серйозну проблему. Друга альтернатива – біополімерні, або, як їх ще називають, біодеградуючі пакети. Але вони аж надто дорогі для нашого покупця.
Незадоволені таким рішенням і виробники поліетиленових пакетів, і представники торговельних мереж.
– З одного боку, можливо, й варто відмовитися від поліетиленових пакетів, – коментує ситуаціюрегіональний директор однієї з торговельних мереж Сергій Дворак. – Але думаю, що повністю цього робити не варто. Основний і найбільш суттєвий недолік паперових пакетів – їх непрозорість. А як відомо, для мережі самооб­слуговування дуже важливим є факт прозорості тари, в яку поміщають продукт, – касир просто не бачитиме, що у вашому пакеті. Крім того, паперові пакети швидко розмокають і не підходять для деяких видів продуктів – м’яса, риби і т.д. А в усіх інших випадках технологічно до переходу на паперові пакети можна буде прилаштуватися. Інше питання – вартість такої тари. Зараз собівартість звичайного поліетиленового пакетика 5 ко­пійок, паперовий або ж біопакет буде коштувати набагато більше. До речі, покупці чомусь вважають, що з переходом на екологічно безпечні пакети виросте ціна продуктів. Це не так. Їх вартість буде віднесено на наші витрати, і вони, скоріше за все, позначаться на зар­платі працівників, інших статтях видатків, а не на товарі. Його ціну, як усі знають, формує ринок.
– У мене склалося враження, що цей закон намагаються впровадити люди, дуже далекі від проблем виробництва поліетилену і мало знайомі з використанням такої тари у світі, – каже директор виробництва заводу полі­етиленових виробів ФОП «Дробот» Лариса Дробот. – Паперова упаковка, яку намагаються широко впроваджувати, буде дорожчою, напевно, разів у п’ять. Друге питання: де будуть брати сировину на таку кількість пакувальних паперових пакетів – це теж треба добре прорахувати перед тим, як переходити до таких суттєвих змін. Третє: не все можна покласти у паперовий пакет. Хліб, наприклад, точно зросте в ціні. Його ж ще в процесі виробництва запаковують у поліетиленову харчову плівку. Вважаю, що такий перехід поки що недоцільний, адже і за кордоном немає стовідсоткового використання паперової тари. Там також використовують поліетиленові пакети. Хоча, звичайно, віддають перевагу полі­етиленовій плівці зі спеціальними добавками, яка має значно менший період роз­кладу. Такі добавки дорогі, і до нас їх практично не завозять. Біопакети також будуть коштувати набагато дорожче, не кожен зможе їх купувати. Тому переконана, що випуск таких пакетів – справа майбутнього.
Більш реальний вихід, на думку директора виробництва, – грамотна утилізація таких відходів, що і практикується за кордоном.
– У нас це теж почали запроваджувати. І такий шлях, я вважаю, більш перспективний і корисний як з екологічної, так і з економічної точки зору.
Безсумнівно, виробництво паперових і біопакетів – більш дорогий і складний процес. Тому питання про заборону по­лімерних упаковок у нашій країні все ще не вирішено. Тим часом в усьому світі вчені працюють над створенням безпечної і недорогої плівки, яка не за­бруднюватиме навколишнє середовище. Науковці пробують робити упаковки з різноманітних рослин (картоплі, бобових, пшениці, буряка і т.д.). Рослинна сировина – хороша альтернатива для виробництва полімерів, вважають закордонні виробники, та й технічні характеристики біологічних інгре­дієнтів не поступаються нафті.
Наприклад, екоупаковка з міцелію грибів – інновація американської компанії «Ekovative», вигідно відрізняється від усіх досі відомих ціною, простотою виробництва та доступністю сировини. Як основу для упаковки використовують відходи грибів, вартість яких узагалі мізерна, а в поєднанні з іншими компонентами, наприклад лушпинням соняшнику, пластикові пакети виходять надміцними. Ясно, що такі упаковки розкладаються дуже швидко і не потребують спеціальної утилізації. Хіба що їх можна закинути в компост.
У Росії на базі Томського державного університету почалися роботи зі створення технології, яка дозволить отримувати плівку з наночастинками, яка також буде використовуватися для харчових продуктів.
Багато вчених працюють над створенням їстівних упаковок. Наприклад, Пеггі Томасула, хімічний інженер одного з американських науково-дослідних інститутів, відкрила метод, за допомогою якого з казеїну формується непроникна, але їстівна плівка. Американські вчені ­розробили їстівну оболонку для м’ясних продуктів на основі фруктових та овочевих пюре з додаванням жирних кислот, спиртів, воску і олії.
Не відстають і наші співвітчизники. Нещодавно їстівну упаковку для продуктів створив харків’я­нин Сергій Тимчук. Основою для неї став звичайний кукурудзяний крохмаль. Така плівка не шкодить навколишньому середовищу і допомагає зберігати продукти свіжими довгий час. Наприклад, хліб у ній зберігає свої якості протягом чотирьох днів, до того ж буханець можна їсти разом із покриттям. З крохмалю пан Сергій пропонує робити й піддони для м’яса і риби. Це дуже зручно: піддон можна кинути у суп разом із м’ясом.
Нещодавно одна з мереж бразильських закусочних запропонувала своїм відвідувачам їстівну упаковку до гамбургерів. Покупці оцінили послугу і з радістю закушують пакетиком, зробленим з рису. В італійців уже давно подають страви у хлібних тарілках, які також смакують усім.
Крім технологічних властивостей кардинально змінюється і зовнішній вигляд упаковок. Наприклад, студент-дизайнер з Фінляндії запропонував новий підхід до пакування кондитерських виробів: для того щоб не пересипати печиво або цукерки в окремий посуд, він зробив спеціальну коробку, яка, відкриваючись, перетворюється на вазочку.
«Розумні пляшки» почала випускати фірма «Heineken». На початку цього року вони представили свій перший екземпляр на Тижні дизайну в Мілані. Пляшка не тільки реагує на музику і рухи людей, а й може навіть «спати» та «дихати».
Звичайно, попереду в нас багато нових відкриттів. Можливо, незабаром впровадять нову, дешеву та екологічно безпечну упаковку, яка повністю витіснить по­ліетиленові пакети. А поки що нам варто самим подумати про дов­кілля і хоча б не викидати «метеликів» собі ж під ноги.


Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Упаковка майбутнього буде їстівною?"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 0
Новых вестей вчера: 25

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта