Питання демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд (ТС) на території Черкас, а також – упорядкування стихійної торгівлі та контроль за продажем алкоголю і тютюну у вечірній та нічний час –розглянули учасники розширеної наради, яка відбулась днями в приміщенні Черкаської міської ради.
На засіданні були присутні представники контролюючих та правоохоронних органів міста, а також структурних підрозділів Черкаської міської ради.
Головуючий на нараді заступник директора департаменту – начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Олександр Давиденко розповів, що в Черкасах досить гостро стоїть питання самовільного розміщення тимчасових споруд. Приміром, із 531 об’єктів, 233 – встановлені без відповідних дозвільних документів.
– Усі такі торгівельні кіоски та павільйони в обов’язковому порядку мають бути прибрані з території міста. Якщо їх власники не зроблять це самостійно, ми змушені будемо вдатись до примусового демонтажу, – наголосив Олександр Давиденко.
За його словами, при виконавчому комітеті Черкаської міської ради буде створена робоча група з демонтажу тимчасових споруд, яка діятиме згідно чинного законодавства для впорядкування території міста.
Зокрема, перш ніж вдаватись до примусового демонтажу самовільно встановленої споруди власнику буде запропоновано кілька варіантів. А саме: оформити належним чином документи, таким чином легалізувавши розміщення свого об’єкта на території міста, або ж прибравши його самостійно.
У разі, якщо той знехтує обома варіантами – доведеться здійснювати примусовий демонтаж із залученням представників правоохоронних та податкових органів, "Черкасиобленерго", а також комунальних служб міста.
Олександр Давиденко розповів, що спершу на місце виїжджають представники муніципальної інспекції та перевіряють наявність паспорту прив’язки тимчасової споруди. Якщо документ відсутній – дається припис про усунення порушення у відповідний термін.
Якщо за цей час нічого не було зроблено – складається протокол і накладається штраф.
Наступним кроком є подання інспекцією відповідних документів щодо самовільно встановленого об’єкту на комісію з демонтажу. Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради об’єкт примусово прибирається з території міста.
– Якщо власник виявить бажання після цього забрати свій об’єкт зі штрафмайданчику – йому доведеться сплатити чималі кошти за здійснення робіт із примусового демонтажу. А також – за транспортування та зберігання кіоску. Тож однозначно йому дешевше обійдеться прибрати свою тимчасову споруду самостійно, – наголошує Олександр Григорович.
А також зазначає, що марно сподіватись власникам кожного з таких нелегальних павільйонів, що їх не торкнеться подібний демонтаж і вони зможуть і надалі здійснювати свою діяльність.
Оскільки присутні на нараді представники правоохоронних органів запевнили у своїй підтримці та сприянні у вирішенні питання щодо очистки міста від незаконних об’єктів.
– Аналогічну допомогу запропонували правоохоронні органи і у напрямку ліквідації стихійної торгівлі з тротуарів міста. А також – контролю за продажем тютюну та алкоголю у вечірній та нічний час, – повідомив Олександр Давиденко.
І вже є перші результати. Приміром, за останній тиждень було складено 12 протоколів щодо здійснення незаконної торгівлі на території міста, 10 – про продаж алкоголю та тютюну у вечірній та нічний час, а також за розпиття спиртних напоїв неповнолітніми. Крім цього проведено більше 20 спільних рейдів з муніципальною інспекцією. І така робота в місті продовжуватиметься і надалі.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Незаконні кіоски демонтуватимуть. Примусово"